Kézilabda: egy pontra a döntő tornától a junior lányok

2024.05.17 - 15:57
A csütörtöki bajnoki mérkőzésen 37–34-re győzte le a szatmárnémeti Olimpia VSK junior II. női kézilabdacsapata a vendég AHCS Citu Temesvár együttesét.

Már csak egy pont hiányzik a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior II-es korosztályos női kézilabdacsapatának, hogy kvalifikálja magát a bajnoki döntő tornára, miután a csütörtöki bajnoki mérkőzésen 37–34-re győzte le a vendég AHCS Citu Temesvár együttest.

Fordulatok

Kiélezett mérkőzést játszott egymás ellen a két együttes a Felső Ház ötödik fordulójában. Elsőként a bánsági lányok dobtak gólokat (0–2), majd Ciprian Mărieș edző tanítványai is rákapcsoltak, és átvették az irányítást.
Az első félidőben még csak két gól volt a maximális különbség, ami kitartotta a szünetig (19–17), majd fordulás után sikerült megkettőzni az előnyt (22–18).
Az ellenfél 27-re kiegyenlített, de a hajrá a lányainké volt, akik három gólt tettek a két csapat közé, és ezt az előnyt a végig tudták őrizni (37–34).

A sereghajtó

Az utolsó fordulóban, Temesváron a sereghajtó LPS Banatul ellen játszik az Olimpia VSK. A mostani győzelemmel Mărieș csapata 10 pontnál tart és második a táblázatban, de a harmadik helyre felzárkózott egy pont hátránnyal a Nagybányai CS Marta.
Vagyis, az Olimpia VSK-nak elég egy döntetlen is a vasárnapi temesvári meccsen, hogy kvalifikálja magát döntőbe.

A döntő tornát június 1–5. között rendezik Besztercén, ahol Románia legjobb nyolc csapata fog megküzdeni a bajnoki érmekért.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II,  FELSŐ HÁZ, 4-ES CSOPORT, 5. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – AHCS Citu Temesvár 37–34 (19–17)
Olimpia VSK: Irimescu Ana Maria (1 gól), Maribel Filimon (2), Maia Silaghi, Ariana Ionescu (12), Mara Marghitaș (3), Maria Secu, Denisa Doboș, Maria Peter (5), Ioana Greta, Patricia Kerecheș (3), Andreea Perța, Daniela Trif, Petra Tamaș, Miriam Bumbuc (3), György Natália (6), Iulia Paicu (2).
Edző: Ciprian Mărieș.