Kézilabda: egy győzelem és egy döntetlen

2024.09.23 - 18:21

Aknasugatag és Kálmánd 1 után a következő fordulóban, szeptember 28-án Nagybánya, szeptember 29-én pedig a Kálmándi Kézisuli második csapata lesz az ellenfél.

A junior korosztályos női kézilabda-bajnokságok idénynyitó fordulójában egy győzelmet és egy döntetlent jegyeztek idegenben a Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatai.

A győzelem

Ciprian Mărieș edző junior II-es tanítványai idegenbeli győzelemmel kezdték az új szezont, miután legyőzték az Aknasugatagi ACS HC Bizău együttest. A szatmári lányok végig irányítottak, 14 perc után már hat gól volt az előnyünk (4–10).

11–18-as állásnál ment pihenőre a két csapat, majd fordulás után, a 40. percben állították be a lányok a legnagyobb, 12 gólos különbséget, amikor 13–25-ös állást mutatott az eredményjelző.
25–34-es Olimpia VSK-győzelemmel zárult a mérkőzés, amelyen Daria Secu 9, míg Ariana Ionescu 8 góllal zárt, ők voltak a találkozó legjobb góllövői.

A második fordulóban, szombaton hazai pályán játszanak Mărieș tanítványai, a Nagybányai CSȘ 2 lesz az ellenfél.

A döntetlen

A junior III korosztályos csapat Kaplonyba utazott Nagy Flórián edzővel, ahol a rutinos Kálmándi Kézisuli csapatának voltak a vendégei.
Egy kiegyenlített, teltházas mérkőzés volt, amelyen a csapatunk a 13. percben vette át a vezetést (5–7), de öt perccel később megduplázta az előnyét, és 6–10-re vezetett. A kétgólos előnyt sikerült a szünetig megőrizni (10–12), de a fordulás után is a mi csaptunk irányított, majdnem végig.
A 43. percben viszont óriásit hajrázott a hazai együttes, és 19–23-as állásról felállva 24–24-re zárták a mérkőzést.
A találkozó legjobb góllövője a csapatunk játékosa, Emilia Marc volt, aki 11 gólig jutott.

A következő fordulóban, vasárnap az Olimpia VSK hazai pályán játszik a Kálmándi Kézisuli második csapata ellen.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, H-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Aknasugatagi ACS HC Bizău – Szatmárnémeti Olimpia VSK 25–34 (11–18)
Olimpia VSK: Kánya Evelin, Teodora Pop, Ariana Ionescu (8 gól), Mara Mărghitaș, Daria Secu (9), Denisa Doboș, Ioana Greța, Sabina Cherekeș (3), Maria Trif, Bâlc Henrietta, György Helga (6), Andra Oros (4), Maria Paicu (4).
Edző: Ciprian Mărieș.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR III, P-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Kálmándi Kézisuli 1 – Szatmárnémeti Olimpia VSK 24–24 (10–12)
Olimpia VSK: Burja Adrien (5 gól), Elek Zsófia, Bartha Szabina (1), Tamás Tamara (1), Istvánfi Tímea (1), Bak Natália, Miruna Gheorghe, Sima Katrin (1), Cseh Vivien, Sebő Jázmin (1), Iványicki Paula, Geng Anita (3), Iványicki Laura, Emilia Marc (11), Kovács Viktória, Tursuc Valentina.
Edző: Nagy Flórián.