Kézilabda: a legjobb román nyolc között az Olimpia VSK-s lányok

(Fotó: SzOVSK)
2024.05.20 - 11:04
Megnyerték a felső ház utolsó fordulójának a mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior 2-es női kézilabdázói, és ezzel zsinórban második éve kvalifikálták magukat Románia legjobb nyolc csapata közé.

Temesváron, a sereghajtó LPS Banatul Temesvár vendégei voltak vasárnap Ciprian Mărieș edző tanítványai.
A szatmári lányok lendületesen kezdtek, és az első hat perc után már öttel vezettek (1–6). Viszont 12–18-as állásról a bánsági ellenfél felállt, és a szünet előtt, az utolsó támadásukat értékesítve egyenlítettek (20–20).
Így kiegyenlített volt a második félidő, viszont végig a mi csapatunk vezetett. Öt gól volt a maximális különbség (28–33), amiből az Olimpia VSK lányai megőriztek egyet a végére, de ez is elég volt a pontok begyűjtésére, amivel megőrizték második helyüket a táblázatban.

A Beszterce az első

A bajnokság rájátszásában 12 pontot gyűjtött be a csapatunk, eggyel többet, mint a harmadik helyen záró Nagybányai CS Marta. A Felső Ház 4-es csoportját a CS Gloria Beszterce-Naszód nyerte meg.
Ez a csapat lesz majd a házigazdája az országos döntőnek, ami június 1–5. között fog zajlani.