Kezdődik az elődöntő, hajrá SZVSK!

2022.04.05 - 22:09

Ebben az idényben jegyzett egymás elleni eredmények alapján akár azt is mondhatnák hátra dőlve, hogy a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata akár az első három meccsen is eldöntheti az Arad elleni bajnoki elődöntőt. Azonban Miguel Lopez edző tanítványainak teljesítménybeli visszaesését nézve az előző kijelentést máris visszavonhatjuk.
Az egészen biztos, hogy az SZVSK-ra rájárt a rúd, hiszen márciusban túlfeszített volt a tempó, ugyanis a korábbról elhalasztott bajnoki meccsekkel együtt nyolc meccset játszottak az alapszakaszban, majd öt nappal később kezdték is a rájátszást. Gyakorlatilag hét lány vitte végig ezt a sorozatot, Stephanie Kostowicz (képünkön) és Aikaterina Sotiriou sérülés miatt kispadra került. A görög lány a negyeddöntőre visszatért, de nem tudott meggyőző teljesítményt nyújtani, így nagy meglepetésre el is vesztette az SZVSK a Kézdivásárhelyi SE elleni első meccset. Ezzel alaposan megnehezítette a dolgát a Lopez-csapat, ugyanis sokkal erősebben kellett húzni a továbbjutás kiharcolásáért, ugyanakkor kettővel le is rövidítette a szabad napjainak a számát, ennyivel lehet frissebb a mai ellenél, az FCC Baschet UAV Arad.

Visszatér
Jó hír, hogy a Román Kupa elődöntőjében súlyosan lesérült Kostowicz már vállalhatja a játékot. Lopez csapatának meghatározó játékosa remélhetően ugyanazt a teljesítményt hozza, mint az előző meccseken. Az Aradon elveszett tavaly novemberi meccsen ő volt a teljes mezőny legjobbja (33 pontos hatékonyság, 26 pont, 15 lepattanó), a Román Kupa negyeddöntőjének aradi megnyert meccsén 12 ponttal és 7 lepattanóval zárt, a szatmári visszavágón pedig ismét MVP volt 31 pontos hatékonysággal, 17 ponttal, 17 lepattanóval. Erre a Kostowiczra van szüksége az SZVSK-nak a bajnoki elődöntő minden meccsén, hiszen Miljana Dzombeta, Taylor Sparkle, Katarina Vuckovic, Dora Ardelean és Fodor Márta teljesítményén már érezhető a fáradság.
Az aradiak egyébként vérszemet kaptak azután, hogy az SZVSK kínlódott a KSÉ-vel a negyeddöntőben. Úgy vélik, hogy Bogdan Bulj edző tanítványai most visszavághatnak a kupasorozatban elszenvedett kettős vereség miatt.

A rájátszásban jól állunk
A két együttes között egyébként már több mint egy évtizedes rivalizálás van. Minden onnan kezdődött, amikor a 2008-2009-es idény negyeddöntőjében a Dan Fleșeriu által irányított SZVSK egy aradi győzelemmel, 2–1-es győzelemmel búcsúztatta az aktuális címvédő aradiakat.
2011-ben az Aradi ICIM visszavágott az SZVSK-nak, és 3–1-es összesítéssel megnyerte a döntőt és bajnok lett. A 2012-es az elődöntőben búcsúztatta a címvédőt a szatmári alakulat 2–1-es összesítéssel, a 2013-as elődöntő viszont ismét az ICIM-é volt – abban az idényben nyerte az utolsó bajnoki címét a Maros-parti csapat.
Hosszú szünet után a 2020-2021-es szezon elődöntőjében mérkőzött ismét egymással a két csapat a bajnoki rájátszásban, az SZVSK 3–0-s összesítéssel lépett tovább.
Összesítve, a két együttes, az utóbbi tizenhárom évben öt alkalommal játszott egymás ellen a bajnoki rájátszásban: egy negyeddöntőt az SZVSK, egy döntőt az Arad nyert, a lejátszott három elődöntőben pedig 2–1 az állás a szatmáriak javára. Reméljük, hogy ezt a pozitív sorozatot hosszabbítják Lopez tanítványai.

Pénteken is itt
A három nyert mérkőzésig tartó párharc első mérkőzését csütörtökön rendezik 19 órától a Both Katalin Sportteremben, majd pénteken 19 órától ismét megmérkőzik Szatmáron a két együttes. Jövő hétfőn Aradon következik a harmadik meccs, és ha ezután nem dől el a párharc, akkor április 12-én még játszanak egyet a Maros-partján a két csapat. Ha 2–2 lesz az állás összesítésben azután, akkor a döntős csapat neve április 15-én dől el Szatmáron.
A szatmári meccseken ingyenes a belépő.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.