Kétszer is egyenlített, de kikapott a magyar válogatott

2016.10.08 - 08:41

A magyar labdarúgó-válogatott 3–2-re kikapott a vendég svájci csapattól a pénteki világbajnoki selejtezőmérkőzésén a Groupama Arénában.

A gól nélküli első félidőt követően a vendégek Lang Ádám hatalmas hibáját kihasználva az 51. percben Haris Seferovic révén szereztek vezetést, két perccel később azonban Szalai Ádám egyenlített. A vendégek a 67. percben Ricardo Rodríguez kapásgóljával kerültek újra előnybe, ám a 72. percben Szalai második találatával ismét egyenlő lett az állás. A hajrában mindkét gárda a győzelemért támadott, végül a svájciak a csereként beállt Valentin Stocker révén megszerezték a három pontot érő gólt.

A két mérkőzésen egy pontot gyűjtött magyar válogatott hétfőn Rigában Lettország vendégeként lép pályára.

„Ugyanabban a stílusban kell futballoznunk, mint Svájc ellen — jelentette ki Bernd Storck szövetségi kapitány. — Az elért eredményei ellenére nem rossz csapat a lett, vannak jó játékosai. A feröeriek ellen is próbáltak támadni, de végül kikaptak” — tette hozzá a szakvezető, aki tanítványait is dicsérte a pénteki teljesítményükkel kapcsolatban. Szerinte ismét bebizonyosodott, hogy minőségi riválissal szemben is képes helytállni a válogatott, de „a nagy csapatok könyörtelenül megbüntetik az egyéni hibákat”.

Világbajnoki selejtező, 2. forduló, B-csoport

Magyarország – Svájc 2–3 (Szalai Á. 53. perc, 71., illetve Seferovic 51., R. Rodríguez 67., Stocker 89.)

Portugália – Andorra 6–0 (Cr. Ronaldo 2., 4., 47., 68., Joao Cancelo 44., André Silva 86.)

Lettország – Feröer 0–2 (Nattestad 19., Edmundsson 70.).