Szatmár megyében Nagykároly és Nagytarna gazdagodhat ilyen intézménnyel. Az utóbbi időszakban egyre több település vezetősége jelezte azon igényét, hogy nagy hasznára válna, ha sikerülne bölcsődét építenie. A megváltozott társadalmi szerepek, az egyre felgyorsuló életritmus és a széthulló, korábban általánosan elfogadott nagycsaládos életmodell azt indokolja, hogy ne csak városokon, hanem az azokhoz közeli, kisebb településeken is épüljenek kisdedóvók. Ezirányú igényét például a kaplonyi önkormányzat is kifejezte korábban, ahol a szomszédos Kálmánddal közösen fenn tudnának tartani egy hasonló intézményt, ugyanis a szülők kérik és igénylik a bölcsőde létrehozását.
A programmal kapcsolatban Cseke Attila miniszter elmondta, az állam feladata megteremteni a szükséges infrastruktúrát ahhoz, hogy a családok boldoguljanak, a fiatalok gyermeket vállaljanak. „Ezen dolgozunk minden nap, és örömmel hagyom jóvá azokat a beruházásokat, amelyek ezt a célt szolgálják” – tette hozzá a tárcavezető.
Mint ismeretes a minisztérium országos bölcsődeépítési programját 2021 elején indította el állami finanszírozással, módosította az évtizedek óta elévült építkezési szabályokat, elkészítette az építkezési folyamatot felgyorsító környezetbarát bölcsőde típustervét, és biztosította a beruházásokhoz szükséges anyagi erőforrást. Most a beruházásokra a Fejlesztési Minisztérium Európai Uniós forrásokból biztosítja a szükséges finanszírozás 100%-át, és a telkek közművesítési munkálatait is fizeti. „Ezáltal az erre szánt kormányzati erőforrásokat felszabadítjuk, és újabb bölcsődék megépítésére fordítjuk” – mutatott rá a tárcavezető.
Hírszerkesztő