Két találat a szünet után

2016.02.10 - 16:17

A hátvéd Iuhas már a második gólt szerzi az Olimpiának a téli felkészülési mérkőzéseken, de szerdán betalált az ellenfél kapujába az újonc Ianc is. A csapat a Nagyváradi Luceafărult verte.

A második félidőben fordított és nyert a másodosztályos Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Váradszenmártonban, a Liga 3 élmezőnyéhez tartozó vendéglátó Nagyváradi Luceafărul elleni felkészülési mérkőzésen.

A szerdai találkozót szakadó esőben játszották, így a játék inkább arról szólt, ki áll jobban a lábán egy mély talajú pályán. Habár a nagyváradiak egy elég jó minőségű edzőpályára vitték a második vonalbeli vendégeiket, viszont a csúszós, mély talajon a technikai megoldások háttérbe szorulnak. A szatmári legénység alkalmazkodott nehezebben a körülményekhez, így Dan Dobai edző tanítványai domináltak az első félidőben. Cigan az első negyed óra után meg is szerezte a csapata vezető találatát (1–0), de fordulás után a szatmári cserék sokkal hatékonyabbnak bizonyultak. Az 53. percben Burát kaszálta el az ellenfél egyik játékosa a 16-oson belül, amiért a bíró büntetőt ítélt: a 11-es Iuhas értékesítette (1–1), tíz perccel később pedig Rus keresztpasszára Ianc érkezett és megszerezte első gólját az Olimpia mezőben (2–1).

A váradszentmártoni mérkőzésről egyébként négy játékos hiányzott az Olimpia keretéből: Villand, Tătaru és Faur sérülés miatt maradtak itthon, Chivari pedig az U19-es válogatottal Izraelbe utazott jövő hét csütörtökig.

A felkészülési meccsek mérleget tekintve Csik Tibor vezetőedző legénysége nem panaszkodhat: 2 győzelem, 2 döntetlen és 1 vereség, 6–5-ös gólkülönbség. Viszont az továbbra is intő jel, hogy a hátvéd Iuhas a legeredményesebb 2 góllal. Egy-egy gólt rúgtak Bîgiu, Takács, Mărkuș és Ianc.

A következő felkészülési mérkőzését szombaton játssza az Olimpia Kisvárdán, a másodosztályos helyi Master Good együttes ellen.

Felkészülési mérkőzésen

Nagyváradi Luceafărul – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–2 (1–0). Gólszerzők: Cigan (16. perc), illetve Iuhas (53. perc – 11-esből), Ianc (62.).

Luceafărul: Goia – Al. Radu, Salif Nogo, Lincă, Drăgan, Feher, Balla, Sorian, Cigan, Arnăutu, Roșu. Cserék: Papp – Popa, Bacter, Kiss, Mihuță.

Olimpia: Băican – Munteanu, Heil, Mureșan, Iuhas, Bura, Onicaș, Sălăgeanu, Lukács, Mărkuș, Buhăeascu. Cserék: Șuta – Ciul, Takács, Rus, Kanalos, Ianc, Bîgiu, Brata.