Két pontot vesztett az Olimpia

2016.10.01 - 14:32

Kettő kettes döntetlent játszott a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Dunărea Călăraşi elleni szombati bajnoki mérkőzésen, habár Bogdan Andone edző legénysége 2–1-es vezetésnél emberelőnybe került. Mindezek ellenére nem lehet felróni a szatmári legénységnek az elvesztett pontokat, csupán a rutin és a szerencse hiányzott ahhoz, hogy itthon tartsák a pontokat.

Az Olimpia a Liga 2 tizedik fordulójának mérkőzését végig mezőnyfölényben játszotta. A bărăgani ellenfél az első pillanattól kezdve „beparkolt” a kapuja elé és kontrákra játszott. Az első helyzetüket gólra is váltották Adrian Mihalcea edző tanítványai: egy jobb oldali szöglet után Şandru előbb kapufára fejelt, majd a kipattanót közelről a kapuba gurította (0-1). Nem omlott össze a szatmáriak játéka, továbbra is Popa kapuja előtt tartották a labdát, de Vasile Pop, Luduşan, Muntean és Pană lövései célt tévesztettek. A szatmári nyomásnak végül meg let az eredménye: Heil lövését még védte Popa, de a kipattanóra érkező Muntean teljes erőből a léc alá rúgta a lasztit (1-1).

A második félidúben kissé kiengedett a szatmári legénység, így az ellenfél is gyakrabban jutott el Anca-Trip kapuja elé. Így az Olimpián volt a sor, hogy veszélyes legyen kontrákon, így a 61. percben is Pană egy egyéni akció végén fordított az álláson (2-1). Egy perc múlva Matei a második sárga lap után a pirosat is megkapta, azoban az emberhátrány a călăraşiak játékát dobta fel. A 67. percben ki is egyenlített az ellenfél: egy szabadrúgás után Ştefan csúsztatott fejjel a szatmári kapuba (2-2).

Andone azonnal cserélt, két csatárt is beküldött, de Feier és Kanaloş sem tudott betalálni. Utóbbinak több veszélyes távoli lövése is volt, de Popát nem sikerült becsapni, így maradt a döntetlen ereemény, amelynek a vendégek örültek a legjobban.

„Meg vagyok elégedve a döntetlennel. Szerencsénk volt, mert egy nagyon jó csapattal szemben szereztünk pontot. Az viszont bosszantó, hogy csak akkor kezdtünk jobban játszani, amikor emberhátrányba maradtunk. Ugyanakkor gratulálni szeretnék az Olimpia játékosainak és a szakmai stábnak, hogy ilyen teljesítményt tudnak jutni kifizetetlenül is” — nyilatkozta Mihalcea.

„Az első félidőben valóban jól játszottunk, de nyomasztó, hogy két rögzített helyzetből kaptuk a gólokat, habár felhívtam a fiúk figyelmét arra, hogy ilyen esetekben nagyon veszélyes a Dunărea. Magas, rutinos játékosai vannak. Sanálom, hogy nem sikerült itthon tartani a három pontot. De mindent egybe vetve, ne legyünk elégedetlenek, hiszen legalább sikerült egy pontot is hozzátenni a jelenlegi állásunkhoz” — mondta Andone.

Liga 2, 10. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Dunărea Călăraşi 2-2 (1-1).

Gólszerzők: Muntean (40. perc), Pană (61.), illetve Şandru (15.), Ştefan (67.).

Kiállítva: Matei (62. perc - Dunărea).

FC Olimpia: Anca-Trip – Ciul, Heil, Iuhas, Duruş, Onicaş, Rus, Pană (Krausz, 77. perc), Pop, Muntean (Feier, 75.), Luduşan (Kanaloş, 75.). Vezetőedző: Bogdan And one.

Dunărea: Popa – Tenea, Panait, Şandru, Barna, Preoteasa, Popescu (Matei, 28. perc), Ibrian (Kanda, 46.), Danciu (Rafael, 65.), Ciocalteu, Ştefan. Vezetőedző: Adrian Mihalcea.