Két perccel a 11-es rúgások előtt döntött a CFR

2021.07.14 - 11:16

Rápirítottak a bosnyákok a román bajnokcsapatra a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 1. fordulójának visszavágóján, így a Kolozsvári CFR kevés híján búcsúzhatott volna a sorozattól, a Borac Banja Luka pedig kisebb nagyobb szerencsével folytathatta volna szereplését a BL-ben.
A kincses város csapata a szombati, a 11-es párbajig jutó Szuperkupa-döntő után lépett pályára Bosznia-Hercegovina második legnagyobb városának a pályáján. Mindezek ellenére Marius Șumudică edző legénységén nem érződött annyira a fáradság, és az első perctől átvették a meccs irányítását, azonban csak két lesgólig jutottak el a kolozsváriak. Viszont nem volt ok az aggodalomra, hiszen az első meccsen, odahaza 3–1-re győzött a CFR, a keddi visszavágón pedig úgy tűnt, hogy a román bajnok kezében tartja az irányítást. Egy óta játékidő után azonban jött a hideg zuhany, és a Borac játékosi az első két kapura tartó labdájukból gólokat szereztek: előbb a CFR egykori játékosa, Stojan Vranjes fejelt a balfelsőbe, négy perccel később pedig Panagiotis Moraitis emelt a kapuba a helyéről rossz ütemben kimozduló Giedrius Arlauskis fölött.
A 2–0-s eredmény az elmúlt idényben már továbbjutást jelentett volna a bosnyákoknak, viszont ettől a szezontól az Európai Labdarúgó-szövetség eltörölte az idegenben lőtt gól előnyének a szabályát. Így viszont az összesített állás szerint (3–3) hosszabbításra állt a mérkőzés. Ez be is következett, ugyanis a CFR nem tudott szépíteni a rendes játékidőben. A bosnyákok beszorultak a saját térfelükre, és „ölték” a focit, míg a CFR képtelen volt bevenni Nikola Cetkovic kapuját. A szerencse is bosnyákok oldalán állt, hiszen Mario Camora 20 méteres torpedója is a kapufán csattant. A Borac játékosai egyesével, minden akció végén lefeküdtek a pályára és izomhúzódásra panaszkodtak. Várták volna a 11-es rúgásokat, viszont ez a taktika nem vált be: a 118. percben Alexandru Chipciu 25 méterről védhetetlenül pipára küldte a labdát, és ez a gól eldöntötte a meccset (2–1).
Hirtelen mindenki erőre kapott a bosnyák keretből, de a két perc már nem volt elég egy újabb gólra, így, ha nehezen is, de a CFR továbbjutott a BL-ben, a Borac pedig az Európa Konferencia Ligában folytatja.
A kolozsvári csapat a Lincoln Red Imps csapata ellen játszik majd július 20-án vagy 21-én a BL-selejtező második fordulójában. A gibraltári alakulat az első körben a luxemburgi Fola Esch együttest búcsúztatta: az idegenbeli 2–2 után 5–0-ra nyert odahaza.
A Lincoln – CFR párharc első mérkőzését tehát jövőhéten rendezik Gibraltárban, a visszavágót pedig egy héttel később Kolozsváron.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

Visszavágó

Borac Banja Luka FC – Kolozsvári CFR 2–1 (0–0, 2–0) – hosszabbítások után
G.: Stojan Vranjes 60., Panagiotis Moraitis 64., illetve Alexandru Chipciu 118.
Továbbjutott: a CFR 4–3-as összesítéssel.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.