Két lépést tett a Liverpool a párizsi döntő felé

2022.04.28 - 10:03

Az angol csapat az első perctől átvette a mérkőzés irányítását, de az első helyzetre egészen a 7. percig kellett várnunk: Andrew Robertson szöglete után a Manchester Uniteddel összeboronált Pau Torres mentett Sadio Mané elől. Nem sokkal később ismét Mané előtt adódott lehetőség, ám Mohamed Szalah beadása után nem találta el a kaput a szenegáli.
A Villarreal 4–4–2-ben, sokszor mélyen visszahúzódva, kettős láncban védve a területet igyekezett megfékezni az üres területekbe rendkívül jó érzékkel beinduló Szalah, Mané, Luis Díaz hármas lendületbejövetelét.
Harminc perc elteltével, jóval 60 százalék fölötti liverpooli labdabirtoklás mellett egyre érezhetőbb volt, „fogy a levegő” Pau Torresék körül. A legnagyobb helyzet Manét jegyezte, aki 14 méterről, félfordulatból eleresztett lövése centikkel pattant el a jobb kapufa mellett.
A Pool 64 százalékos labdabirtoklással, 41 veszélyes akcióval (szemben a sárga mezeseknek csak nyolc volt), 13 gólszerzési kísérlettel, de csak három kaput eltaláló próbálkozással – no meg egy döngő kapufával: a 42. percben Thiago suhintotta rá a labdát jó 30 méterről, de a jobb oldali alumínium megmentette Rullit – zárta az első félidőt. Az Opta Twitter-oldala sem ment el szó nélkül a dolog mellett: a 2003–2004-ben indult adatgyűjtés során egyszer sem volt arra példa, hogy a BL-ben egy angol csapat ennyi helyzetet alakítson ki a szünetig anélkül, hogy abból legalább egy gólt elérjen.
De fordulás után megkezdődött a gólgyártás is. Az 50. percben Fabinho alig öt méterről a kapuba talált ugyan, de mivel az előtte lesről visszalépő Virgil van Dijk fejelte elé a labdát, a találat nem ért.
Az 53. percben már sem a kapufa, sem a partjelző nem tudta kisegíteni a spanyol csapatot: Jordan Henderson jobbról érkező beadása Estupiñán lábán pont úgy pattant fel, hogy Rulli már ne tudta kipaskolni a gólvonal elől a labdát (1–0). Az addig befektetett munka ha nem is egy, de két csapásra vált kámforrá: mindössze 132 másodperccel az első gól után Mané is bevette a vendégkaput – Szalah kiugratása után 7 méterről, spiccel pöckölte el a kimozduló kapus mellett a labdát (2–0).
Léket kapott a „sárga tengeralattjáró”, a léken át pedig nem tengervíz, hanem féltucatnyi Liverpool-helyzet zúdult Rulli kapujára alig tíz perc leforgása alatt. A Torres által megtaszajtott Szalah tizenegyesgyanús esete, Robertson lesgólja, Mané fejese, Van Dijk bombaerős átlövése és Díaz megpattanó, bal alsó felé tartó tekerése egyaránt a teljes megfeneklés rémével fenyegette Emery legénységét.
A Villarreal azonban valahogy kihúzta ezeket a perceket, majd a meccs hajráját is újabb kapott gól nélkül.
Visszavágó jövő kedden.

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Liverpool FC – Villarreal CF 2–0 (0–0)
Gólszerző: Estupiñán 53. (öngól), Mané 55.

(Nemzeti Sport)

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.