Két kihagyott 11-es, és 4–2-es siker a nyitányon (KÉPSOROZAT)

2020.09.12 - 17:00

Több mint két év után játszottak ismét divíziós labdarúgó-mérkőzést az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban, azonban a Szatmárnémeti VSK Liga 3-as debütálását csak maroknyi ember nézhette a helyszínen, a szigorú járványügyi szabályozások miatt ugyanis zárt kapuk mögött kellett fogadja az Unu Fotbal Club Gloria Beszterce csapatát.

Mintha a játékosok teljesítményére is rányomta volna a bélyegét a lelátók hangulata, ugyanis a teljes első félidő feledhető volt. A vendégek egyszer, a hazaiak kétszer találták el a kapu felületét az első negyven öt perc alatt – igaz, a beszterceiek legalább eredményesek: a 27. percben Sandu Bocuci kapott egy labdát a 16-os szélén, és bal oldalról, lefordulva kilőtte Vasile Curileac kapujának hosszú sarkát (0–1).

A középkezdést követő akcióból a VSK azonnal egyenlíthetett volna: egy bal oldali akciónál Vasile Chitaș lábát taposta meg az ellenfél a 16-oson belül, a szabálytalanság miatt pedig az aradi játékvezető, Mircea Ardelean 11-est ítélt. A büntetőt viszont gyengén végezte el Zsiga Ervin, így a szatmáriak első, kaput eltaláló lövését védte a vendégek kapusa, Călin Albuț. A félidő utolsó helyzeténél Chitaș ívelt lövése a kapu felső lécén csattant, így a kaput eltaláló lövések számában a VSK állt jobban, de az eredményjelző vendégvezetést mutatott.

vskBeszterce3

A játék képe nem vetítette előre, ami szünet után következett. A 48. percben Zsiga indította remekül bal oldalon Flaviu Ionescut, aki a 16-os előtt keresztbe passzolt a szabadon érkező Chitaș és Raul Ziman elé. Az előbbi tovább engedte a labdát a csereként beállt, három évvel fiatalabb csapattársának, aki első labdaérintésre kilőtte Albuț kapuját (1–1).

vskBeszterce6

Átvette az irányítást a VSK csapata, a besztercei védelem pedig nem állt a helyzet magaslatán. A 65. percben Bogdan Milandru kaszálta el a kapura törő Zimant, amiért a második 11-est rúghatta a VSK. Ezúttal a 21 éves Chitaș állt a labda elé, és ő nem hibázta el a büntetőt (2–1).

vskBeszterce7

vskBeszterce8

Tíz perccel később Bogdan Nyilvan jobb oldali szögletére zavartalanul érkezett középen a 18 éves Barth Kevin, aki magasra emelkedve védhetetlenül fejelte a labdát a kapu jobb alsó sarkába (3–1).

És még messze volt a vége…

Másfél perccel később Chitaș vezette a labdát bal oldalon az alapvonalig, ahonnan visszafordított a 18 éves Ziman elé, aki közelről, az üres kapuba küldte a labdát (4–1).

vskBeszterceGol-1

Miközben a szatmári kispad azért izgult, hogy Barth sérülése nem legyen komoly, a vendégek némi meglepetésre faragtak hátrányukból: a 86. percben egy jobb oldali beadás után Claudiu Meșter közelről fejelte a labdát a kapuba (4–2).

vskBeszterce15

Azonnal jöhetett volna a szatmári válasz: Zimant rántották le a beszterceiek a 16-oson belül, amiért már a harmadik 11-est végezhette el a VSK. A négy perccel korábban csereként beállt Gabriel Cădar lövését védte Albuț, így vegyes érzelmekkel mehetett haza a Gloria kapusa: védett két 11-est, de kapott négy gólt. Ez maradt ugyanis a végeredmény, ami nagy bravúr lehet a VSK részéről, hiszen szombat délután egy olyan együttest győzött le, amely másodosztályba való feljutásra vágyik, ezért a rajt előtt még francia idegenlégiósokat is hozott a keretében.

A szatmáriak továbbra is fiatalok nevelésre szeretne építkezni. A szombati meccs biztató, mivel 18 és 21 éves srácok szereztek gólokat, de a második félidőben a rutinos játékosok, Svarczkopf István, Zsiga Ervin, Flaviu Ionescu és Florin Mureșan is sokat segített abban, hogy magabiztos győzelemmel debütáljon a Liga 3-ban a VSK.

A következő fordulóban, szombaton a Szilágysomlyói Sportul vendége lesz a Ritli-csapat.