Két bajnoki arany a szatmári birkózóknak

2012.10.21 - 19:06

Marius Bulgăr és Cătălin Dângă bajnoki címeket szereztek az Erdődön rendezett kötöttfogású birkózók egyéni küzdelmeiben.

Hét éremmel zártak a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate sportolói a kadet korosztályos kötöttfogású birkózók egyéni viadalain, Erdődön.

A város sporttermében rendezett viadalokon az ország harminckét egyesületének mintegy kétszáznegyven birkózója gyűlt össze, a román szövetség pedig a legjobb bíróit és megfigyelőit delegálta a küzdelmekre. Szabó Ferenc és Tudor Barbul edzők tizennyolc sportolóval neveztek, és kiegyenlített mezőnyben az elért eredmény kielégítő lehet. A 32 kilogrammosok és 35 kilósok viadalában ráadásul két érem is jutott a házigazdáknak: előbbi súlycsoportban Marius Bulgăr állhatott a dobogó legfelső fokára, míg a Marian Zaha a harmadik helyen zárt. A 35 kg-osok bajnoki aranyérmét Cătălin Dângă nyakába akasztották, míg a bronzérem Andrei Buzilának jutott. Harmadik helyen zárt Mădălin Bulgăr (53 kg) is, míg Pék Sándor (66 kg) és Andrei Ghiran (85 kg) a súlycsoportjuk második helyén zárta az erdődi bajnoki küzdelmeket.

Annak ellenére, hogy a birkózó szakosztály nem kap kellő támogatást a Szatmárnémeti SK-tól, a Szabó, Barbul edzőkettősnek sorozatban második éve sikerült a megyébe hozni bajnoki küzdelmeket. Ebben nagy támogatást kapnak az erdődi önkormányzattól, ezért rendezik a kisváros tornatermében az országos versenyt.