Későn kezdtek játszani a lányok

2016.10.01 - 20:52

Vereséggel kezdte a Nemzeti Liga 2016-2017-es idényét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután Jose Araujo vezetőedző tanítványai 65–58-ra vesztettek szombat kora este a Brassói Olimpia otthonában.

A VSK csapnivalóan kezdte a találkozót. Reed, Oláh, Whittington, Laza, Batey felállásban kezdtek, és bár utóbbi egy triplával nyított a meccset, válaszként jöttek Higgins, Houser pontjai, így egy perccel később már 6–3-as állást mutatott az eredményjelző. Batey viszont az 5. percben már a második passzát hibázta el, csapattársai pedig nem tudtak betalálni, így magukra húzták az ellenfelet, amely a 6. percben már tiz pontot tett a két csapat közé (15–5). Jött Baltic és Ferenczi is, de pk sem tettek hozzá sokat a VSK játékához, Ghizila triplájával pedig a Brassó 22–10-es állásnál zárta az első tíz percet. A 15. percig kellett várni az újabb szatmári kosárig, de addigra 29–10-re hozta a meccset az Olimpia. Reed duplájára Pesovic válaszolt, így maradt a tizenkilenc pontos hazai előny (31–12). Ezután még Reed még egyszer betalált, majd Whittington is hozzátett egy duplát a VSK pontjaihoz, de ez kevés volt, 37–16-os állásról fordult a két csapat. Az amerikai lányok minusz tizenötre faragták a hátrányt a 24. percig (39–24), majd jöttek Oláh Andi és Baltic pontjai is, így a 28. percben már csak tizenkettőval vezetett az Olimpia (42–30). Ez volt a különbség az utolsó negyed kezdése előtt is (45–33), így már visszatérhetett a győzelmi remény. A 33. percben már csak minusz hét maradt (49–42), majd Pesovic triplájára Laza öt ponttal válaszolt (52–47). A hajrában viszont nem sikerült tovább faragni a hátrányt, a hazaiak kevesebbet hibáztak, így hét ponttal nyerték az idénynyitó találkozót (65–58).

A VSK jövő héten jaíthat, hazai pályán a Poli Iaşi csapatát fogadja. Talán akkor már Tavic is pályára lép. Szombaton Araujo nem adott lehetőséget a bosnyák válogatott lánynak, aki csak szerdán csatlakozott a kerethez.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 1. forduló

Brassói Olimpia – Szatmárnémeti VSK 65–58 (22:10, 15:6, 8:17, 20:25)

Brassó (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Ardelean (2/0/2), Craciun (6/3/6), Higgins (14/1/11), Houser (12/5/2), Pesovic (18/5/4), Ghizila (3/0/1), Webb (10/1/3).

VSK: Batey (17/1/3), Laza (12/3/1), Oláh (4/0/4), Reed (12/4/8), Whittington (7/1/8), Baltic (6/1/11), Ferenczi (0/0/2), A. Pop (0/1/1), Szmutku (0/0/3).