Későn hajrázott a Real Madrid! A Dortmund a fináléban

2013.05.01 - 10:22

A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján a spanyol Real Madrid a 4–1-re elveszített első mérkőzés után fogadta a német Borussia Dortmundot. A madridiak az első félidőben négy nagy helyzetet is kihagytak, miközben a németek is könnyelműen bántak ziccereikkel. A hajrában a csereember Karim Benzema, majd Sergio Ramos is betalált, mindez azonban kevés volt a továbbjutáshoz a Realnak. Érik a német házi döntő a Bajnokok Ligájában: a Dortmund már ott a fináléban, és fél lábbal a Barcelonába négygólos előnnyel érkező Bayern München is. Nem kímélték magukat a felek, egymást pedig különösen nem. A dortmundiak nyugodtan készülődtek a múlt heti meccs után, aztán a kezdősípszót követően a 4. percben nem győzték áldani Roman Weidenfeller nevét, aki kispárgázta Higuaín közeli lövését: Modric férfias labdaszerzése után Mesut Özil passzolt zseniálisan egy zsebkendőnyi területen, a helyzetet egy századmásodperc alatt felmérve, az argentin azonban képes volt gólra nem váltani az óriási ziccert. Négy perc múlva már Ronaldo vezethette le egy jobbegyenessel a levegőn feszültségét, amely azért kelt a lelkében, mert jobbal tíz méterről csúnyán a kapu fölé lőtt. Ronaldo ugyanakkor két ziccert hagyott ki az első 15 percben. Izgalmasra sikeredett az első negyedóra, amelyben előbb Lewandowski, majd Ronaldo hagyott ki egy kisebb, illetve nagyobb helyzetet, a lesérült Götzét Kevin Grosskreutz váltotta, majd Higuaínt a tizenhatoson belül akasztották finoman, végül Özil ügethetett a labdával a kapus felé, de elhamarkodottan a bal sarok mellé lőtt. A hazai közönség a félidő vége felé főként Howard Webbel foglalkozott, egyrészt azért, mert az angol játékvezető engedte az időhúzást Weidenfellernek, másrészt megállította a kapura törő Özilt, lesre hivatkozva.

Nagy hajrá

A félidőben egyik mester sem változtatott, bár Karim Benzema elindult melegíteni – és a vendégkapu előtt tornázgatva testközelből láthatta, amint Lewandowski elhibázott egy ziccert: az ötös jobb sarkáról a lécre bombázott. Az 57. percben cserélt is Mourinho, Higuaínt és Fábio Coentraót Benzema, illetve Kaká váltotta, miközben állandósult a Real-nyomás. Természetesen a feszültség sem csökkent, Ramos és Alonso együttes erővel próbált meg kézi erővel kisebb változtatásokat eszközölni Lewandowski arcán, aminek a lengyel érthető módon nem örült, majd Marco Reus remek elfutása és passza után Ilkay Gündogan zárhatta volna le a párharc érdemi részét, de öt méterről leadott lövését Diego López egy elképesztő vetődéssel hárítani tudta. Miközben az egyre fáradtabb és idegesebb Alonsót Sami Khedira váltotta, összekapta magát a Real, de Ronaldo harmadik helyzetét is kihagyta. Érezni lehetett, hogy ha ezeket a perceket túléli a Dortmund, el is dől a mérkőzés – ha Lewandowski nem lövi harmadik helyzetét az elécsúszó Michael Essienbe, a hajrá előtt megtörténhetett volna mindez. Karim Benzema ellenben nem hibázott, a 83. percben vezetéshez juttatta a Realt, majd adott egy gólpasszt Sergio Ramosnak, de mindez kevés volt a továbbjutás kiharcolásához. Mindkét csapat több ziccert elpuskázott, túl későn talált a kapuba a Real, a legvégét már kivédekezte a vendégvédelem. A végeredmény tehát Real Madrid – Borussia Dortmund 2 – 0, továbbjutott: a Borussia Dortmund, 4–3-as összesítéssel.