Későn ébredtek, egy pontot mentettek

2015.05.16 - 16:47

A mérkőzés első perceiben gólt kaptak, de a találkozó végén egyenlítettek a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapat legényei, így pontot mentettek szombaton itthon a Resicabányai Metalul elleni másodosztályos hazai bajnoki mérkőzésen.

Góllal kezdte a szatmárnémeti másodosztályos mérkőzését a vendég Resicabányai Metalul labdarúgócsapata, de ez sem ébresztette fel az álmodozó FC Olimpia legénységét szombaton, a rájátszás 7. fordulójának hazai találkozóján. Egy ellentámadás után ugyanis Aniţoiu a 3. percben vezetést szerzett csapatának (0–1), de a folytatásban is a vendégek voltak a veszélyesebbek a kapura. A 27. percben villant meg a remény az egyenlítésre, Cristian Robert ugyanis saját 16-osán belül buktatta Mărkuşt, de a megítélt 11-est Sălăgeanu gyengén, középre rúgta, így Ciucă lábbal védeni tudta a büntetőt. Túloldalt, a szünet előtt Enescu kettőre növelhette volna a Metalul előnyét, ha távolról, félmagasan megrúgott labdája nem a keresztlécet találja el.

A második félidőben már határozottabban játszott az Olimpia, a Metalul a saját térfelére szorult, így az egyenlítő találtra a 84. percig kellett várni, amikor Sălăgeanunak az alapvonal közeléből, szabadrúgásból beívelt labdáját Onicaş fejelte az ellenfél kapujába. Két perccel később az resicaiak emberhátrányba kerültek, mivel Popescu a második sárga után piros lapot kapott, a ráadás perceiben pedig Villand fordíthatott volna, de kiszorított helyzetből megeresztett lövése után a labda milliméterekkel kerülte el a kapufát.

„Az első félidőben új felállással próbálkoztam, sajnos sikertelenül és ez látszott a játékunkon is – magyarázta Csik Tibor, az Olimpia vezetőedzője. – De a második félidőben jól játszottunk, és egy kis szerencsével a győzelem is meglett volna.”

„A második félidőben nyújtott játékunk alapján meg kellett volna nyerjük ezt a meccset. Gratulálok a három ifinek, akik csereként álltak be (Cădar, Paul, Lukács – szerk. megj.) és jól játszottak” – mondta Iuhas Cosmin csapatkapitány.

„Számunkra volt tétje ennek a meccsnek is, mivel a második helyen akarunk zárni – nyilatkozta Daniel Opriţa, a Metalul vezetőedzője. – Eldönthettük volna az első félidőben a meccset, de így, a döntetlen is egy jó eredmény. A nehéz helyzetünket tekintve gratulálnom kell a játékosaimnak a példás magatartásukért.”

Jövő héten az Olimpia Mioveniben játszik, majd szabad lesz a 9. fordulóban, az idányzárón pedig hazai pályán fogadja a már csoportgyőztes Temesvári ACS Polit.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, felsőház, 7. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Resicabányai Metalul 1–1 (0–1).

Gólszerzők: Onicaş (84. perc), illetve Aniţoiu (3.).

Kiállítva: Popescu (86. perc – Metalul).

Olimpia: Şuta – Muntean, Mureşan, Onicaş, Iuhas, Rus (Lukács, 69. perc), Selagea (Pau, 61.), Villand, Faur (Cădar, 46.), Mărkuş, Sălăgeanu. Vezetőedző: Csik Tibor.

Metalul: Ciucă – Cr. Robert (Szijj, 46.), Tătaru, Popescu, Aniţoiu, Dandea, Enescu, Fehér, Creţu, Szabó, Manole (Ponoran, 73.). Vezetőedző: Daniel Opriţa.