„Keménykedtek” Szatmáron a srácok

2022.05.30 - 14:40

Több mázsás és tonnás súlyoknak feszültek neki a „Herkulesek” hétvégén, Szatmárnémetiben, ahol Cortean Sándor szervezésében tizenötödik alkalommal rendezték meg az erősember-versenyt.
A szatmáriak körében „Big Sanyiként” ismert izomkolosszus idén már nem állt rajthoz. Lapunknak elmondta, hogy túl sok volt már a sérülés az elmúlt években, ezért idén már csak a szervezésre és a bírói feladatok ellátásra összpontosított. Utóbbiban segítségként érkezett Szatmárra egy világklasszis erősember, Darázs Ádám, aki 2005-ben a világ tíz legerősebb emberei közé tartozott. Bemutatását követően a 41 éves magyarországi izomkolosszus azt mondta: „Több érmem és rekordom van, mint ahány éves vagyok.”
Ezt követően a meghívott öt „Herkules” nekifeszült a 8 tonnás, illetve 500 liter üzemanyaggal feltöltött kamion elhúzásának. 20 méter volt a táv, viszont az esőáztatta csúszós aszfalton nehéz dolguk volt a srácoknak.
A 70–90 kilós egykezes óriássúlyzót vállról kellett 1 perc alatt minél többször kiemelni. Majd egy gépkocsit kellett megemelni a hátától, és minél hosszabb ideig, egyenes háttal kitartani. A 360 kilós lengősúllyal is megküzdöttek a srácok, a lábsérülést szenvedő Johan Langhorst még féllábbal is „lefutotta” a 15 méteres távot. Végül két, egyenként 140 kilós bőrönddel indították el a 15 méteres pályán a versenyzőket, ami után következhetett az eredményhirdetés.
Pontegyenlőség alakult ki az élen, viszont több próbagyőzelemmel Magyarország idei bajnoka, Kurucz Kornél érdemelte ki az első helyet. Második lett a honfitársa, Kónya Gergő, harmadik a holland Johan Langhorst, negyedik a bolgár Petya Hrisztov, míg a szerb Kecskés Roni a az ötödik helyen zárt.

cropped-eros
„Lassan már hagyománya van ennek a versenynek, hiszen tizenötödik alkalommal sikerült megszervezni. Ezért köszönetet mondok a támogatóimnak, a helyi önkormányzatnak és a G. M. Zamfirescu Művelődési Központnak is. Sajnos az eső kicsit bekavart, mert ezért a vártnál kevesebb néző jött el a versenyre, de a srácoknak is nehezebb volt, mert csúszott az aszfalt. Viszont a hangulattal nem volt gond, mind nagyot küzdöttek, és a nézők is megelégedve mentek haza” – mondta lapunknak Cortean.

Szatmárnémeti

Már tömegelnek a városnapra az erősemberek

Hat hegyomlás és másik hat szárazföldi-korallzátony besorolású hústorony készül a szatmárnémeti városnapok erősember versenyére. Május utolsó vasárnapján hajlik majd alattuk a városháza előtt az aszfalt.