Vidék

Kellemes meglepetés a tasnádiaktól

2018.11.18 - 01:23

Az elmúlt három idegenbeli mérkőzést teljesítményét tekintve kellemes meglepetésként ért a Tasnádi Unirea szászhermányi szereplése, amely kihasználva emberelőnyét, legyőzte vendéglátóját.

Havas, jeges pálya fogadta a Tasnádi Unirea labdarúgócsapatát Szászhermányban, ahol szombaton játszották a Liga 3 tizenharmadik fordulójának a mérkőzését. Nehezen ment a ráhangolás és a bemelegedés, a hasonló körülményekhez szokott Brassói megyei alakulat így korán vezetést szerzett: egy bal oldali gyors ellentámadás végén Bogdan Roşu emelet a kapuba közelről, a vetődő Görbe fölött (1–0).

Ráadásul Ciul korán lesérült, így Cristain Popa vezetőedző cserére kényszerült. A házigazdáknak sem volt egyszerűbb a feladatuk, a 27. percben ugyanis emberhátrányba maradtak: a szászhermányi kapus a tizenhatosán kívül kézzel állított meg a labdát az ellentámadásban levő Cocian előtt, így a játékvezető ki is állította Căucát.

Kihasználta a lehetőséget a tasnádi csapat, amely az ellenfél térfelén maradt, a brassóiak pedig kontrákkal próbálta meglepni az Unireát. A tasnádiak játéka viszont hatékonyabb volt, ugyanis a szünet előtt sikerült egyenlíteni: Parnău tette ki a labdát Nemeșnek, aki védői mögül kiugorva egyedül maradt a szászhermányi cserekapussal szemben, 15 méterről pedig nem hibázhatott (1–1).

Innen fordult a két csapat, de a szünet után, mintha az öltözőben maradt volna a tasnádi legénység, ugyanis a hazaiak újabb korai góllal lepték meg ellenfelüket: egy jobb oldali szabadrúgás után az egész tasnádi védelmen átívelt labda Roşu fejéről a hálóba pattant (2–1).

Az emberelőny ellenére nem sikerült átvenni az irányítást, kiegyenlített játék zajlott, többnyire találomra előreívelt labdákkal, sok hibával. Így is sikerült egyenlíteni: a brassói tizenhatos előtt felgyorsított akció végén Parnău elé kerül a labda, aki 10 méterről, kis területen átvette majd kapuba vágta a labdát (2–2).

Lelket öntött a tasnádi legényekben a második egyenlítő találat, és végre kapujához szegezte az ellenfelét. A levegőbe lógott az újabb Unirea-gól, amire nem is kellett sokat várni: Parnău távoli, erőteljes lövését védeni tudta a kapus, a kipattanó viszont az egyedül várakozó Cocian elé került, aki közelről, szabadon bevágta a hálóba a lasztit (2–3). Továbbra is a Cristi Popa legényei voltak a veszélyesebbek, Nemeș pedig egy perccel a rendes játékidő vége előtt el is dönthette volna a meccset, amennyiben időben megérkezik Silaghi passzára, amely érintetlenül csorgott el az üres kapu előtt. Így marad a 3–2-es tasnádi győzelem, amely legutóbb szeptember 21-én tudott idegenből pontokat hozni (3–1 Basztercén).

Sok ideje nem maradt a pihenésre a tasnádi legényeknek, pénteken ugyanis Csíkszeredában már pályára lépnek a srácok a 14. forduló mérkőzésén.

Liga 3, 5. csoport, 13. forduló

AFC Szászhermány – Tasnádi Unirea 2–3

Gólszerzők: Roşu (3. perc, 47.), illetve Nemeş (39.), Parnău (72.), Cocian (82.).

Kiállítva: Căuca (27. perc – Szászhermány).

Unirea: Görbe – Bălău, Vădan, Ciul (Vincze L., 7. perc), Palinceac, Parnău, Anton, Cubaș, Cocian (Varga, 90+2.), Nemeș, Vincze D. (Silaghi, 60.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Dési Unirea – Besztercei Unu Fotbal Gloria 0–1

AFC Székelyudvarhely – MSE Marosvásárhely 0–1

Kolozsvári CFR II – Kolozsvári Sănătatea 1–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–5

Nagybányai Minaur – AFK Csíkszereda 1–1

Radnóti CS – Tordai Sticla Arieşul 0–1

ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva – Szászrégeni Avântul 2–1