Belföld

Kelemen Hunor: Novák Eduárd az első hivatalban lévő miniszter, aki paralimpiai érmet nyert

2021.08.27 - 09:16

'Novák Eduárd ezüstérmes! Kedvenc versenyszámában, a 4000 méteres egyéni üldözéses futamban szerzett ezüstérmet Románia sportminisztere. Mostantól nemcsak az első hivatalban lévő miniszter, aki paralimpián indul, hanem az első miniszter is, aki olimpiai érmet nyert. Gratulálunk, Ede!' - olvasható Kelemen Hunor bejegyzésében.

Florin Cîţu kormányfő is gratulált Novák Eduárdnak

Gratulált pénteken a Facebook-oldalán Florin Cîţu kormányfő Novák Eduárd sportminiszternek a tokiói paralimpiai játékokon szerzett ezüstéremért.

'Újabb érem Romániának! Gratulálok Novák Eduárdnak a 4000 méteres egyéni üldözéses futamban szerzett ezüstéremért az ezekben a napokban zajló tokiói paralimpiai játékokon. Jó miniszter, jó teljesítményű sportoló! Szerencsét a továbbiakban is! Sok sikert kívánok a paralimpiai játékokon résztvevő román küldöttség sportolóinak, büszkék vagyunk rátok!' - írta bejegyzésében Florin Cîţu.

Novák Eduárd kerékpározó ezüstérmet szerzett a 4000 méteres egyéni üldözéses futamban a tokiói paralimpiai játékok pénteki versenynapján. A csíkszeredai paralimpikont a szlovák Jozef Metelka győzte le a döntőben.

 

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

Az RMDSZ-nek semmi oka kilépni a kormányból

Ezt a válságot meg fogják fizetni azok akik jelenleg a többséget alkotják, de sajnos Románia és minden állampolgára is.