Belföld

Kelemen Hunor: Legyen magyar jövő Erdélyben, Romániában!

2024.12.01 - 14:35

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök azt nyilatkozta vasárnap reggel, hogy a magyar közösség jövőjére és erős parlamenti képviseletére szavazott a parlamenti választásokon.

„December 1-jén mi, magyarok nem veszíthetünk! Ma arra szavaztam, hogy legyen magyar jövő Erdélyben, Romániában. Nagyon magas részvételre számítunk, ma reggelig külföldön 160 ezren szavaztak.

Ez azt jelenti, hogy a magyarellenes erők nagy számban mozgósítanak. Kérem, hozzuk be a lemaradást, védjük meg anyanyelvünket, szimbólumainkat, családunk és gyerekeink jövőjét! Minden magyar szavazatra szükség van!” – Kelemen Hunor.

Az urnáktól távozóban a politikus a román sajtónak elmondta, hogy „a józan észre szavazott, mert ebben az őrült világban mindig szükség van egy fix pontra!” Arra kérte a választókat, hogy menjenek el szavazni.
— Nagy a részvétel ebben az órában, és nem lehetünk kevesebbek, mint amennyire szükségünk van egy ilyen helyzetben.” – jelentette ki.

Kelet és Nyugat

Kelemen ugyanakkor arra kérte a választókat, románokat és magyarokat egyaránt, hogy „szavazzanak ésszel, racionálisan.” 

— Gondoljanak a gyerekeikre, a szüleikre, gondoljanak mindarra, ami velük történhet a továbbiakban, mert bonyolult időket élünk – fogalmazott a politikus, aki szerint vasárnap Románia „Kelet és Nyugat, a múlt és a jövő” között választ.

Agerpres / Hírszerkesztő

(Fotók: RMDSZ)
 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.