Belföld

Kelemen Hunor a PSD bizalmatlansági indítványáról: Elbukik és megyünk tovább

2021.05.28 - 15:41

'Ez egy alkotmányos eszköz, mi is éltünk vele minden parlamenti ülésszak során, akkor is, ha nem volt esélyünk. Én ezt megértem, hisz az ellenzéknek majdnem kötelező bizalmatlansági indítványt benyújtani, függetlenül attól, hogy van-e esélye vagy nincs. Ez egy mód a többség ellenőrzésére, a kormány kritizálására. Ilyen szempontból tehát nincs semmi probléma. El fog bukni, és megyünk tovább' - mondta Kelemen.

Az RMDSZ elnöke azt mondta, már januárban lehetett tudni, hogy júniusban lesz egy bizalmatlansági indítvány, mint ahogy az is előrelátható, hogy
november végén, december elején ismét be fognak nyújtani egy bizalmatlansági indítványt. 'Nincs semmi probléma, ez helyes, ez demokratikus, ez alkotmányos. Elbukik és megyünk tovább' - nyomatékosította Kelemen Hunor.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

Az RMDSZ-nek semmi oka kilépni a kormányból

Ezt a válságot meg fogják fizetni azok akik jelenleg a többséget alkotják, de sajnos Románia és minden állampolgára is.