Belföld

Kelemen H.: Továbbra is támogatjuk ezt a koalíciót

2021.04.20 - 04:46

A szövetségi elnök 'rendkívül építő jellegűnek' nevezte a megbeszélést, ugyanakkor meggyőződését fejezte ki, hogy a koalíciós tárgyalások második, keddi fordulójában mindenki számára elfogadható megoldást találnak.

"Négy hónap után nem engedhetünk meg magunknak egy nagyobb feszültséget, nagyobb konfliktust, egy politikai válságot és meggyőződésem, hogy ez nem is fog bekövetkezni" - fogalmazott.

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

Olyan kormány kell, amely 2028-ig stabilan működhet

Kelemen Hunor kevés esélyt lát arra, hogy a pártokkal folytatott első tárgyalási forduló után megalakuljon a kormánytöbbség.