Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

2024.09.17 - 11:16

Jól teljesítettek a brassói versenyen Florin Curileac tanítványai, újabb trófeákkal gazdagodott a szatmárnémeti Olimpia VSK.

Brassóban a rendezte az elmúlt hétvégén a WUKF-szövetséghez tartozó román föderáció a karate Román Kupa küzdelmeit, shotokan kumite stílusban pedig tatamira léptek a Szatmárnémeti Olimpia VSK sportolói is.

Üt, rúg, tüzet olt!

A megye legjobbja, Daiana Vancsa ezúttal is hozta a kötelezőt, és a felnőttek -55 kilogrammos súlycsoportban aranyérmet szerzett.

A világ- és Európa-bajnokságokon érmes válogatott karatéka egyébként az elmúlt hét végén ünnepelte születésnapját, éppen aznap, mikor tiszti esküjét tette le a szatmárnémeti tűzoltóságon.

Bălăcescu és Roman

A dobogó legfelső fokára állhatott fel Igor Bălăcescu is, aki a +36 évesek nyílt versenyét nyerte meg.

A 16–17 évesek -65 kilogrammos súlycsoportjában Alex Roman szerzett bronzérmet.

Pop és Lupişcă

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop (13 évesek, -50 kg), aki három megnyert meccs után bejutott a legjobb négy közé, viszont elvesztette az elődöntő, majd a bronzmérkőzést is, így a 4. helyen zárt.

Florin Curileac edző tanítványai közül, a 14–15 évesek idei bajnoka, David Lupişcă már magasabb súlycsoportban indult, a -65 kilogrammosok között megnyerte az első meccsét, viszont a második körben egy ponttal vesztett és búcsúzott a küzdelmektől.