Kapott egy százast az Agronomia is

2022.01.13 - 09:03

Negyvenhárom pontos különbséggel verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a vendég Agronomia Bukarest együttest a Nemzeti Liga 14. fordulójának a mérkőzésén.
Kissé nehezen indult be a szatmári gépezet a mérkőzésen, az első két perc eladott labdákról, kihagyott támadásokról szólt, közben a fővárosi ellenfél Anca Șipoș triplájával és Laura Vaida találatával már 5–0-ra vezetett.
Sparkle Taylor szabaddobásaiból szerzett pontok megadták az alaphangulatot, a 4. percben pedig már 8–5-ös VSK-vezetést mutatott az eredményjelző.
Kovács Renáta pontjaival egyszer még átvette a vezetést az Agronomia (8–9), de a folytatásban végre felállt a szatmári csapat, és onnan már nem volt megállás. Az első negyed végére már plusz tizennégy volt a VSK javára (28–14).
A második negyed elején beállt a szatmári együttes újonca, Aikaterina Sotiriou, aki első labdaérintése után két pontot szerzett a VSK-nak szabaddobásból. A többszörös válogatott görög játékos a folytatásban is remekelt, távoltól is betalált (37–16), végül a meccs második legjobb pontdobójaként zárt: 22 percet töltött a parkettán és 19 pontot dobott, hibátlan volt a dobóstatisztikája.
A mérkőzésen egyébként huszonhat pontos előnnyel fordult a VSK a második félidőre (50–24). Taylor pontjaival indult a harmadik negyed (55–26), majd Fodor Márta találatával 23. percben már harminc pont volt közte (57–27). Harmincnégyig ment a két csapat közötti különbség ebben a játékrészben (66–32), ebből még ledolgozott tizenegy pontot az utolsó pihenőig (68–45). A két perces szünet a legjobbkor jött a VSK-nak, hiszen Miguel Lopez edző felrázta még tanítványait az utolsó tíz percre. A 33. percben visszaállt a harmincas fór (77–47), és lassan tovább nőtt a különbség. A plusz negyvenhárom a 39. percben állt be, Dora Ardelean szabaddobásai után (98–55), majd Vaida pontjai után Anamaria Muraru is betalált, így 100–57-es állásnál szólalt meg a mérkőzés végét jelző dudaszó.
Ezzel érvényesült a papírforma, és a Szatmárnémeti VSK behúzta az idénybeli tizenkettedik sikerét, amivel a második helyen áll a Nemzeti Liga táblázatában.
Ebben a szezonban négy csapatnak dobott legalább 100 pontot a VSK: az Olimpia Brassó (105–69), a Triumf Botoșani (136–34), a Rapid Bukarest (106–55) és most az Agronomia is kapott egy százast.
A hétvégén viszont csúcsrangadó következik, hiszen az előző négy szezon döntőse, a Sepsi-SIC és a VSK játszik egymás ellen. A szatmári odavágón 78–56-ra győzött Lopez együttese, a háromszéki ellenfél bizonyára „bosszúszomjasan” várja a hazai visszavágót.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 14. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Agronomia Bukarest 100–57 (28:14, 22:10, 18:21, 32:12)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (14/1/10), Dora Ardelean (10/4/2), Sparkel Taylor (29/5/0), Biszák Boglárka (2/3/0), Stephanie Kostowicz (11/7/0) – Szmutku Renáta (2/2/1), Selena Kirberg (2/2/0), Fodor Márta (4/2/0), Anamaria Muraru (2/0/0), Katarina Vuckovic (5/2/1), Paloma Cucu (0/1/0), Aikaterina Sotiriou (19/7/2). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Agronomia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Laura Vaida (15/9/1), Maria Stănescu (0/3/0), Kovács Renáta (5/4/0), Anca Șipoș (17/3/1), Georgiana Plavitu (4/2/3) – Alexandra Bodar (1/1/0), Alexandra Chitanu (3/0/0), Caludia Cristea (3/0/0), Maria Militaru (0/1/1), Cristiana Anastasescu (0/0/1), Mihaela Panait (9/2/3). Vezteőedző: Milan Sokic.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.