Belföld

Kánikula idején fokozottan ügyeljünk az élelmiszerek vásárlásakor

2021.06.24 - 08:15
A hőségre való tekintettel ellenőrző akciókat indít az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) az élelmiszerpiacokon, vendéglátóhelyeken, közélelmezési egységekben, és ugyanakkor azt tanácsolja a lakosságnak, hogy legyenek különösen éberek az élelmiszerek vásárlásakor ebben az időszakban.

Az Agerpres hírügynökségnek kiküldött közlemény értelmében a fogyasztóvédelmi felügyelők gyorséttermekben, önkiszolgáló éttermekben, büfékben, pizzériákban, vendéglőkben, teraszokon, sörözőkben fognak ellenőrzéseket végezni. Az élelmiszerek és italok minőségét, a szavatosság lejárati idejét, a tárolási, szállítási, forgalmazási és feldolgozási körülményeket ellenőrzik.

A hőségben nem megfelelően szállított, tárolt és forgalmazott élelmiszerek komoly veszélyeket jelentenek a fogyasztók egészségére nézve, emiatt ügyeljenek, honnan vásárolják meg élelmüket ebben az időszakban, figyelmezteti a fogyasztókat Claudiu Dolot, az ANPC elnöke.

Paul Anghel, a piacfelügyeleti és ellenőrzési szakosztály vezérigazgatója figyelmezteti a lakosságot, hogy bizonyos szabályokat be kell tartani az egészségük védelmében: ne vásároljanak élelmiszereket engedéllyel nem rendelkező egységektől, minden alkalommal nézzék meg az élelmiszerek szavatosságának lejárati idejét, és vizsgálják is meg azokat (szagukat, állagukat, színűket), mivel a nagy melegben a termékek gyorsabban romlanak; ne vásároljanak meg sérült csomagolású termékeket; figyeljék meg, hogy a terméket megfelelő körülmények között tárolják-e a kereskedelmi egységben.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.
Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.
Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.