Kanaloş góljával nyert hétfőn az U17-es válogatott

2015.02.09 - 17:51

Két gólt szerzett az 17 éven aluliak válogatottjában a Szatmárnémeti LPS labdarúgója, Tony Kanaloş.

Dacian Nastai edző tanítványa a válogatott törökországi edzőtáborában végig játszotta a korosztályos magyar válogatott elleni barátságos mérkőzést és a 23. percben vezetést szerzett a trikolóroknak, akik végül 2–1-re nyertek egy 2x30 perces meccsen. A szatmári középpályás egyébként pályára lépett a nemzeti csapat előző két felkészülési mérkőzésén is: a norvég Tromsö 17 éven aluliak csapata ellen a második félidő elején állt be (3–2-re nyert Románia), majd a svájci Young Boys 18 éven aluliak együttese ellen az utolsó 15 percben kapott játéklehetőséget Bogdan Vintilă szövetségi kapitánytól (4–2-re nyert Románia).

Hétfőn a Silkeborg U18-as csapatával játszott az Európa–bajnoki selejtezőre készülő nemzeti csapat, a szatmári legény a 60. percben csereként állt be, négy perccel később pedig megszerezte a Románia győzelmét jelentő találatot (3–2). A felkészülés február 24–26. között zajlik majd Skóciába.

Fotó: frf.ro