Szatmárnémeti

Kampány a pedofília ellen

2013.11.19 - 09:01

Folytatja a gyerekek molesztálása ellen indított kampányát a civil szervezet, a szatmári hatóságok és a megyei közhivatalok is érdeklődnek már a két hölgy kezdeményezése iránt.

 

Híre ment már az Edita Enciu és az Andrea Demeter által indított pedofília-ellenes kampánynak, a tegnapi találkozón már — ha nem is a legmagasabb szinten —, de szatmári közhivatalok is képviseltették magukat. „Hívtak már a tanügyminisztériumtól is — árulta el tegnap Enciu —, hogy gratuláljanak a kezdeményezésünkhöz, és központi lap is jelezte már: interjút készítene velünk.”

 

Figyelemfelhívás

 

Tegnap azt jelentették be, milyen ütemterv szerint folytatnák a pedofília és a gyermekekkel szembeni erőszak ellen indított kampányukat. Ugyanakkor örömmel vették tudomásul, hogy már nem csak a rendőrség és a sajtó érdeklődött az ügy iránt, hanem a polgármesteri hivatal, a tanfelügyelőség és a Szatmár Megyei Nevelésügyi Erőforrás és Tanácsadó Központ egy-egy képviselője is eljött.

Enciu rámutatott, a projekttel az a legfontosabb szándékuk, hogy a gyerekek, fiatalkorúak és felnőttek figyelmét egyaránt felhívják arra, hogy a pedofília és a gyerekek elleni erőszak létező probléma, illetve hogy megtanítsák a kiskorúakat arra, milyen gyanús jelekre figyeljenek, milyen helyzetek azok, amelyek pedofília-gyanúsak.

 

Javaslatokat várnak

 

Következő év január tizedikéig javaslatokat is várnak a szatmáriaktól arra, milyen akciókkal tehetnének többet a káros jelenség megfékezése érdekében, a javaslatokat a két kezdeményező elektronikus postafiókjaiba várja: [email protected], vagy [email protected] Februárban és márciusban a beküldött javaslatok és a saját elképzelések alapján szülői értekezleteken tájékoztatnák a szülőket arról, hogyan ismerjék fel viselkedése alapján, hogy gyermekük áldozattá vált, illetve hogyan lehet az esetek előfordulását megelőzni azáltal, hogy jó előre felismerik gyanús viselkedéséből a kiskorúak iránt intim okokból érdeklődő, ferde hajlamú felnőttet.

Princz Csaba