Jürgen Klopp szerint a Liverpool jut az elődöntőbe

2016.04.14 - 17:00

Akik abban reménykedtek, hogy a Dortmund földbe döngöli az angol bajnokság középmezőnyében vegetáló Liverpoolt, azoknak csalódniuk kellet — írja a 24.hu.

A Mersey-parti gárda az odavágón abszolút partnere volt Thomas Tuchel együttesének, sőt a vezetést is ők szerezték a nagy reménység Divock Origi góljával (0-1). A második félidő elején Mats Hummels egyenlített (1-1) a győzelemhez a Pool állt közelebb, Weidenfeller azonban többször is bravúrral hárított, így maradt a döntetlen. Thomas Tuchel nem tulajdonít nagy jelentőséget az első meccsnek: Nagyon izgatott vagyok, úgy érzem magam, mint egy kisgyerek. Egyébként nem hiszem, hogy az odavágó döntő tényező lenne, azért vagyunk itt, hogy támadjunk.

A Dortmundnál komolyan veszik a negyeddöntő visszavágóját, máskülönben nem fordulhatott volna elő, hogy a hétvégi Schalke elleni rangadón Marco Reus, Pierre-Emerick Aubameyang és Henrikh Mkhitaryan is a kispadon üldögélve kezdi a mérkőzést, mely 2-2-es döntetlennel ért véget. Kezd lassan tényleg elszállni a Dortmund esélye a bajnoki címre, nem úgy a Bajnokok Ligájára, hiszen a Borussia már biztos induló a 2016-17-es szezonban. Ezzel a Liverpool szurkolók nem büszkélkedhetnek, mivel Jürgen Klopp fiai a 8. helyen szerénykednek a bajnokságban, a hétvégén számukra nem jellemző módon verték magabiztosan 4-1-re a Stoke City csapatát. Sheyi Ojo és Kevin Stewart is kezdett azon a meccsen, Origi pedig duplázott, így ha nem sérül meg addig, akkor ismét ő riogathatja a fekete-sárgák szurkolóit. Ez az a pillanat, mikor nem hibázhatunk. A bátorság a legfontosabb ebben a helyzetben, azt gondolom ezzel nem lesz gond. Képesek vagyunk arra, hogy bejussunk az elődöntőbe — nyilatkozta Jürgen Klopp.