Szombaton hosszú kihagyás után újra megszervezték a szüreti bált Bogdándon, melynek bevételét a Bogdándi Református Egyházközség ifjúsági szervezetének támogatására és az újonnan alakult néptáncegyüttes anyagi kiadásainak fedezésére fordítják a szervezők.
A Bogdándi Református Egyházközség ifjúsági szervezete, a polgármesteri hivatal és helyi vállalkozók támogatásával többéves kimaradás után szombaton megrendezte a szüreti bált. Zsákai Norbert helyi református lelkipásztor elmondta, hogy a helyi fiatalok, de több pedagógus is már régóta tervezték a szüreti bál megszervezését, főleg, amióta látták, hogy a szomszéd településeken milyen nagy sikernek örvendenek a hasonló rendezvények. A rendezvény utcai felvonulással vette kezdetét, déli tizenkét órakor, a bogdándi, a szilágyszéri és a hadadnádasdi néptáncegyüttesek, amelyeknek több korosztályú csoportjaik is vannak, népviseletbe öltözve gyalog, szekéren és traktorokon járták végig a falu utcáit, hogy nótával köszöntsék és bálba hívják a lakosságot. Az inkább idősebb lakosok nagy örömmel fogadták a daloló és táncoló fiatalokat, étellel és itallal kínálták őket, sok helyen együtt énekeltek velük.
Jótékonysági bál
A több mint háromórás felvonulás után a kultúrotthonban folytatódott a mulatság, ahol az említett települések néptánccsoportjai mutatták be műsorukat. Felléptek a kicsik, majd a nagyobbak, bizonyítva azt, hogy nem feledték el azt, amit szüleiktől és nagyszüleiktől tanultak, és igyekeznek másokkal is megismertetni ezeket a hagyományokat. A műsort követően elkezdődött a táncmulatság, idősek és fiatalok egyaránt táncra perdültek. A bálnak jótékonyságú jellege is volt, ugyanis a bevétel felét az egyházközség ifjúsági csoportja, a másik felét a néptáncegyüttes kapta meg — oktatásukkal a helyi iskola pedagógusai (Debreni Noémi, Kürti Csilla, Balogh Raluca és Bojan Éva) foglalkoznak. Több vállalkozó ajánlott fel tombolatárgyakat, a főnyeremény egy malac volt. Zsákai Norbert ez év februárjában lett az egyházközség lelkipásztora, azóta megismerte a település szokásait és hagyományait, elhatározta, hogy közreműködik a kulturális és hagyományőrző tevékenységek szervezésében — véleménye szerint a lelkipásztori munka egyik jelentős része a közösségformáló események szervezése.
Elek György