Jót tett a pihenő a VSK-nak, magabiztosan győzött Kolozsváron

2020.02.09 - 15:53

Két hét pihenő és három elhalasztott mérkőzés után győzelemmel tért vissza „betegszabadságáról” a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely szombat délután magabiztosan, 73–63-ra nyert Kolozsváron az Universitatea ellen a bajnokság középszakaszának 6. fordulójában.

A VSK legutóbb január 25-én lépett pályára, akkor nem kis meglepetésre 78–72-re kikapott Brassóban. Ezt követően viszont a fél csapatot ledöntötte a lábáról a tüdőgyulladás és néhány egyéb nyavalya, így Mauro Procaccini alig tudott edzést tartani. A vezetőség el is halasztatta a csapat soron következő két bajnokiját a Târgovişte és a Sepsiszentgyörgy ellen, valamint a Közép-Európa Liga csoportmérkőzését a cseh SBS Ostrava ellen.

Szerdán a belga Charleroi ellen tért vissza a gárda, az erősen tartalékos kerettel kiálló VSK azonban így is nyerni tudott 65–56-ra. Kolozsváron továbbra sem volt hadra fogható Maja Miljkovics, Adina Pop, Adina Stoiedin és Brittany Denson, ám Andreea Huţanu és Carla Popescu végre vállalni tudta a játékot.

Ilyen körülmények közepette Procaccini Bernice Mosby, Oláh Andrea, Ferenczi Flavia, Alina Podar, Lauren Ervin felállásban küldte pályára a csapatot, amely remekül is kezdett, elsősorban távolról volt veszélyes, olyannyira, hogy Ferenczi, Oláh, Ervin és Podar is szórt egy-egy triplát, amivel megalapozták a 21–11 arányú vezetést az első negyed végére.

A második játékrész ezzel szemben csapnivaló játékot hozott mindkét csapat részéről. Talán elég annyit mondanunk, hogy volt olyan négy perc, ami alatt egyetlen kosár sem született. A hazaiak ráadásul a 7. és a 16. perc között mindössze három pontot hoztak össze, így a VSK 9–9-ről 25–12-re lépett el, a szünetre pedig 31–23-as előnnyel vonult.

A harmadik negyedben viszont a szatmáriakon volt a sor, hogy beragadjanak, így lett a 33–23-as vezetésükből 37–37-es döntetlen, majd 39–37-es hazai előny. Ekkor viszont előbb Mosby, majd Ervin rázta meg magát, előbbi 6, utóbbi öt pontot dobott ebben a periódusban, így Oláh kosarával kiegészülve rögtön 45–39-re, majd 50–42-re léptek el a vendégek. A második játékrész ínséges tíz perce után (alig hozott össze 22 pontot a két csapat), ebben a negyedben már potyogtak a kosarak (21–21), és nem volt ez másként a záró játékrészben sem, amikor Podar újabb triplájával ismét meglett a tízpontos szatmári vezetés (57–47), mi több, adott pillanatban már 65–49-re is vezetett a VSK. Ebből a fórjából a végére ugyan leadott hat pontot a vendéggárda, ám így is magabiztos, 73–63-as győzelmet ünnepelhetett a meccs végén.

A lányok legközelebb csütörtökön lépnek pályára, ekkor pótolják ugyanis a Târgovişte elleni, elhalasztott bajnokijukat. Remélhetőleg addig még bővül valamelyest a keret, mivel Kolozsváron Mosby, Oláh, Podar és Ferenczi is 37 percnél többet töltött a pályán.

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK 63–73

A VSK pontszerzői: Mosby 19, Ervin 17, Podar 16, Oláh 11, Ferenczi 9, Popescu 1.