Jól sikerült a srácok főpróbája

2022.03.06 - 14:13

Jó játékkal, jó eredménnyel és erős ellenféllel zárta a téli felkészülési időszakot a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, így Csik Tibor edző bizakodva várhatja a Liga 3-as bajnokság tavaszi folytatását, amikor is a kiesés elkerülése a cél.
A Zilahi SCM volt az ellenfél szombat délben a szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadionban. A szilágyságiak a bajnokság felső házára vágynak, ehhez viszont egy nagy hátrányt is le kell dolgozniuk az alapszakasz utolsó három fordulójában.
Erős kerettel jöttek tehát a zilahiak, akik január végén egyszer már legyőzték 3–2-re az SZVSK-t a Dinamo műfüves pályán. Szombaton viszont a füves pályán fogadták Csik Tibiék a zilahiakat, és egy jó iramú meccset játszott a két csapat. Meșter már az ötödik percben vezetést szerezhetett volna, de ziccerben Anca-Trip védett nagyot. Tíz perccel később, túloldalt Zamfir előtt adódott óriási lehetőség, de a talajon megpattanó lövése után a labda a felső lécen landolt. Kissé leült ezután a mérkőzés, viszont úgy tűnt, hogy a SZVSK veszi át az irányítást. Komolyabb helyzetek viszont nem alakultak ki, de a szünet előtt a szatmári legények megérdemelten vezetést szereztek: Brata 25 méterről, egy bal oldali szabadrúgásból laposan küldött torpedót Gudea kapujába, a hálóőr csak szemmel tudta követni a labda útját (1–0).
A második forduló első pillanataiban egyenlített az ellenfél, viszont az eredmény nem maradt ennyi: Cădar találatával az 53. percben ismét az SZVSK vezetett, a hajrában pedig Onicaș hibáját kihasználva Zamfir beállította a 3–1-es végeredményt.
Ez volt tehát az utolsó téli felkészülési mérkőzése az SZVSK-nak, és mondhatni, hogy jól sikerült a főpróba. Szombaton már tétre megy minden, a Liga 3 10-es csoportjának sereghajtója, a Luceafărul Nagyvárad lesz az ellenfél. A három pont kötelező lesz, akárcsak az ezt követő két bajnokin, ami után kialakul a sorrend a ráadás alsóházához.
Az SZVSK tizenhárom mérkőzést játszott a téli felkészülés során, és a Zilahi SCM (3–2), illetve a Nagyváradi AC győzte le (1–0).