Jól mutatott a Recolta, de oda lettek a pontok

2016.09.03 - 21:40

Bátor játékkal mutatkozott be a történelme első divíziós mérkőzésén a Pusztadaróci Recolta, azonban a labdarúgásban ezt nem pontozzák, csak a végeredmény alapján osztják az egységeket.

Ebből az osztásból szombaton sajnos kimaradt a Szatmár megyei harmadosztályos alakulat, hiszen a rutinosabb, másodosztályos Nagybányai FCM játékosaival erősített Lénárdfalvi ACS Fotbal mindhárom pontot hazavitte. Sajnos kevés pusztadaróci értette meg mindezt, a szombat délutáni találkozó után ugyanis csak maréknyi szurkoló maradt megtapsolni a zöld-fehéreket, akik derekasan megküzdöttek Romulus Buia vezetőedző legényeivel.

Sőt, a helyzetek számát illetően nem volt alárendelt szerepben a Reki, hiszen Daniel Pop, Mureşan és a pénteken leszerződtetett Bîgiu révén nyomás alatt tartották Bota kapuját. Ennek a 44. percben meg lett az eredménye is, hiszen Lauruk keresztpasszára Mester Nándi érkezett, aki a csapata vezetését, illetve szülőfaluja első divíziós találatát szerezte meg (1–0).

Szünet után az öltözőben maradhatott a daróci alakulat, ugyanis az ellenfél három perccel a kezdő sípszó után egyenlített a Nagybányáról hozott Deac révén: 20 méterről laposan rúgta a lasztit szabadrúgásból, a sorfal alatt (1–1).

Mihai Sabău cserékkel próbált frissíteni csapata játékán, majd Bîgiu bődületes kapufája rázta fel kicsit a közönséget. A 75. percben viszont elaludt a Reki védelme Deac egyéni akciójánál, aki egészen a kapuig sétált be a labdával, beállítva ezzel a végeredményt is (1–2).

„Szerettük volna, hogy győzelemmel debütáljunk a Liga 3-ban. Sajnos ez nem így történt, de nincs mit a szemére hányjak a csapatomnak. A rutinbeli különbség döntötte el ezt a meccset. De bízom benne, hogy az odaadó munka meghozza a gyümölcsét és nem kell majd sokat várni arra, hogy győzelmet ünnepelhessen ez a csapat. Nem fogok ezért kiöregedett rutinos játékosokat hozni a Rekihez, ezekkel a lelkes ifikkel szeretném elérni a pozitív eredményeket, azt akarom, hogy ők nőjenek fel a feladathoz, hogy innen tegyék meg a lépést a magasabb osztályok felé” — nyilatkozta a mérkőzés után Sabău.

A Reki jövő szombaton a csoport legrutinosabb harmadosztályos csapatának az otthonában játszik, a Kolozsvári Sănătatea vendége lesz.

A szombati meccs krónikájához egyébként még hozzátartózik, hogy a kezdőrúgást a Recolta legfiatalabb leigazolt játékosa, a szamosdarai Barakonyi Balázs adta, akit a község polgármestere, Găman Mihály kísért fel a pályára szombat délután.

Liga 3, 5. csoport, 1. forduló

Pusztadaróci Recolta – Lénárdfalvi ACS Fotbal 1–2 (1–0). Gólszerzők: Mester 44. perc, illetve Deac 48., 75.

Pusztadaróci községi pálya, 500 néző, vezette: Teodora Albon (FIFA-bíró; Kolozsvár).

Recolta: Oşan – Vincze L., Rebegea, Csik, Lauruk, Mester (Jakkel, 55. perc), Moldovan (Ionescu, 53.), Șimon, A. Mureşan (Vincze D., 76.), D. Pop (Toma, 62.), Bîgiu. Vezetőedző: Mihai Sabău.

Lénárdfalva: Bota – Paşca, Láng, Gherman, Chinde (Mateaş, 90+2. perc), Cuc (Taraczközi, 70.), Giurgiu, Șter, Deac (David, 89.), Urs, Raţiu. Vezetőedző: Romulus Buia.