Jól kezdtek a kézisek

2015.09.06 - 18:54

Győzelemmel kezdte az idényt vasárnap a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata az A osztályos bajnokság B-csoportjában.

Nicolae Istrate fiai egy góllal ugyan, de legyőzték a Kolozsvári Universitatea csapatát. A meccs végéig fej-fej mellett haladt a két alakulat, a szünetben is 13–13-as döntetlenre álltak a csapatok. Csak a mérkőzés utolsó perceiben sikerült két góllal elhúznia a hazai csapatnak, de a kolozsváriak rögtön ezt követően ismét betaláltak. Az egyenlítő találat már nem jött össze a vendégeknek, így a VSK megszerezte első győzelmét a B-csoportban. A bajnokság végén a két csoport első helyén végző csapat felkerül majd a Nemzeti Ligába. A dobogó második, illetve harmadik fokán végző csapatok pedig osztályozó meccset fognak játszani a Nemzeti Liga utolsó két helyezettjével. A bajnokság 2016. május 21-én ér majd véget, az osztályozó meccsekre pedig május 25–29. között kerítenek sort. A VSK a következő fordulóban Szebenbe látogat. A VSK gólszerzői: Ungar (10 gól), Morar (7), Pop (5), Rogoz (4), Mateș (1), Mureşan (1), Alisie (1).