Jól játszottak a lányok, de a Sepsinél van az előny

2019.01.25 - 14:03

Az öt idegenlégióssal és négy hazai játékossal felálló Sepsi nyerte a Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzését a VSK otthonában. A szatmáriak két idegenlégióssal és hat honi kosaras lánnyal játszottak és közülük került ki a meccs legjobbja. Tudnak játszani a lányok! Így jellemezhetjük a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játékát, hiszen teljes más arcát mutatta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni kupameccsen, mint a legutóbbi két bajnoki mérkőzésen, viszont a „gazdagabb” háromszékiek így is nyerni tudtak. A karácsony előtt lejátszott találkozó azután következett, hogy Mauro Procaccini edző alakulata a bajnokság Nyugati csoportjának két sereghajtójával, a Nagyváradi Rookies CSU-t és a Marosvásárhelyi Siriust is egy-egy jobb negyed játékával tudta csak verni. Ez nem volt jó előjel a mezőny legjobb csapata elleni mérkőzés előtt, és aggodalomra adott okot az a teljesítmény. Ráadásul a Sepsi elleni meccsek mérlege is aggasztó volt: 25 háromszéki győzelem mellett csak 5 szatmári siker. A találkozó viszont Bernice Mosby pontjaival rajtolt (9–6), és az előnyt tartani tudta a VSK az 5. percig. Jovana Pašić triplájával először vezetett a Sepsi (12–13), de Andreea Huțanu és Maja Miljković pontjaival a ismét szatmári előnyt mutatott az eredményjelző a 6. coque iphone 5 percben (16–15). A várakozásoknak megfelelően rendkívül szoros csata maradt a folytatásra is. coque huawei p30 A VSK korábbi csapatkapitányának, Andra Mandachénak a találatával először vezetett hárommal a vendégcsapat (17–20), majd a szatmáriak meglepetésembere, a 16 éves center, Anisia Croitoru pontjaival mínusz egyre feljött a VSK az első szünetig (21–22). Miljković pontjaival indult a második negyed, és már a hazaiak oldalán volt a plusz hármas fór (25–22), azonban egy két és fél perces 8–0-s futással a sepsiek oldalára billent a mérleg nyelve (25–30). coque huawei p9 Az üriási taktikai csatában még a bírók is „belekontárkodtak”, amikor technikai hibát fújtak a VSK ellen, viszont Chrissi Givens szabaddobása után a Sepsi, az amerikai lány révén, el is vesztette a labdát. Viszont a VSK azt sejtette, hogy kifogyott az ötletekből, a támadóidőt sem tudta kihasználni, amikor jött Alina Podar, Huțanu és Miljković, és a 18. percben kiegyenlített a hazai alakulat (35–35). Givens és Mosby pontváltása zárta az első félidőt, így húsz perc után még döntetlen volt az állás (37–37). A VSK amerikai játékosa ismét előnybe hozta a Procaccini-csapatot (39–37), majd Pašić és Oláh Andrea mutatták meg mindkét oldalon, hogy kell távolról eredményesen célba venni a kosarat (44–44). coque samsung a6 Huțanu „másolta le” csapattársa dobását, majd Andi dobott még négyet, és a 26. coque huawei p20 percben már héttel vezettünk (51–44). coque samsung a8 A következő két és fél perc viszont rengeteg támadóhibáról szólt, távolról és közelről megeresztett lövések pattantak le a gyűrűről, de meg tudtunk tartani még négy pont előnyt a záró tíz percre (55–51). Jelena Vučetić egyenlített (55–55), amire Procaccini azonnal időt kért. Podar és Pašić is dobott egy-egy triplát és duplát, így hat perccel a vége előtt még mindig döntetlen volt az állás (60–60). Újabb technikai faultot fújtak a bírók a VSK ellen, de ezt sem tudta kihasználni a Sepsi, hiszen Annemarie Gödri-Părău szabaddobása után nem tudott pontokat szerezni támadásból a háromszéki alakulat. Két pontos vendégelőnnyel fordult a két csapat az utolsó két percre (64–66), viszont a hátra levő időben csak Oláh Andi triplája talált be, míg túloldalt Gödri-Părău és Vučetić is eredményes volt, így a Zoran Mikes tanítványai 71–67-es győzelemmel zártak, és innen várhatják a január 15-i visszavágót. A mérkőzés legjobbja Mosby volt, aki dupla-dupla teljesítménnyel (24 pont, 14 lepattanó) és 28 pontos hatékonysági mutatóval zárta a meccset. A vakáció viszont nem kezdődött meg a lányoknak. coque iphone xs Karácsonykor szabadok voltak, az új évet is megünnepelhetik, viszont a készülni kell, hiszen január 4-én egy újabb nehéz meccs vár a csapatra, hiszen Kolozsváron játszanak bajnoki mérkőzést. Január 7-én és 8-án Németországba utazik a VSK, ahol a Női Közép-Európa Liga csoportkörében két meccset játszanak majd a BC Pharmaserv Marburg ellen. Román Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 67–71 (21:22, 16:15, 18:14, 12:20). VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (24/14/1), Olág Andrea (13/3/1), Maja Miljković (11/5/4), Alina Podar (9/2/2), Andreea Huțanu (8/4/2) – Carla Popescu, Flavia Ferenczi (0/1/1), Alisia Croitoru (2/0/0). Edző: Mauro Procaccini. Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jovana Pašić (15/8/3), Demeter Nóra (4/3/1), Andra Mandache (4/2/0), Annemarie Gödri-Părău (13/6/2), Chrissi Givens (14/5/1) – Orbán Nikolett (5/5/0), Jelena Vučetić (14/3/2), Kristina Topuzović (0/1/0), Natalie Butler (2/3/1).