Jól játszottak a lányok

2014.02.19 - 19:48

Nem vallott szégyent a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnoki címre is esélyes CSM Târgovşte elleni bajnoki találkozón.

A pontosztás tekintetében érvényesült a papírforma, és a Dan Fleşeriu edző által irányított CSM Târgovişte győzött szerdán Szatmárnémetiben a VSK ellen, viszont a játék képét nézve, Éles Péter edző tanítványai, erőn felül teljesítve, nem várt szoros meccsen maradtak alul a bajnoki címre is esélyes dâmboviţaiakkal szemben.

A VSK egykori edzője nem bízta a véletlenre a szatmári meccset és öt amerikaival, Greennel, Smith-tel, Poole-lal, Sanforddal és Givensszel kezdte a meccset, Éles pedig Orosz, Desroches, Tarţa–Laza, Wampler, Jones felállásban küldte pályára csapatát. Pazar kezdéssel, 3 és fél perc után már 10–2-re vezetett a VSK, de a 6. percben már a vendégeknél volt az előny (14–15). Hét pont előnnyel kezdte a második negyedet a CSM (17–24), majd a 17. percben már tizenegy volt közte (26–37). Tarţa Eni, Ivan, Jones, illetve Orosz rákapcsoltak a hajrában, és szünetig felhozták a csapatot háromra (34–37). Talán csak a „fanatikus” optimisták gondoltak arra, hogy a szatmári lányok megint képesek lesznek felállni tetemes hátrányból: Tarţa Eni, Voica és Wampler tizenkettőről (43–55, 29. perc) hozták vissza a meccset kettőre (54–56, 32. perc), amikor Fleşeriu arra kényszerült, hogy ismét visszaküldje a pályára az „amerikai ötösét”. Két perc alatt visszaállt a 11-es târgoviştei for (54–65), és bár Tarţa Eni és Jones még tudott faragni hatot a hátrányból, az ellenfél már tudta, nem ereszthetik lazára a gyeplőt a hajrában. Az utolsó fél percben Fleşeriu még az öt amerikai játékosát hagyta a pályán, Éles pedig – időkérés után – a szatmári ifiket (Neşte, Nagy, Moldoveanut) és a két szatmári szeniort (Orosz Andi, Tarţa Eni) küldött csatában, Nagy Anita pedig triplával köszönte meg a bizalmat. Az utolsó másodpercben az ellenfél még betalált, ezzel egálra hozta a negyed részeredményét, de a vastapsot a vesztes, de szépen játszó hazai együttes kapta.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 20. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSM Târgovişte 68–77 (17:24, 17:17, 13:19, 21:21).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (2, 2, 0), Moldoveanu, Orosz (9, 0, 4), Voica (4, 2, 0), Ivan (4, 1, 1), Nagy (3, 0, 0), Neşte, Desroches (6, 5, 0), Tarţa–Laza (13, 4, 1), Jones (11, 4, 5), Wampler (16, 12, 3).