Jól indult, de kínos vereség lett a vége

2022.03.17 - 12:47

Hét emberben próbálta meg a lehetetlent a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, de csúfos vereség lett a vége a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC otthonában.
Két kulcsember, a sérült Aikaterina Sotiriou és Stephanie Kostowicz hiányában utazott Sepsiszentgyörgyre az SZVSK azok után, hogy a keret többi tagjának az alapjátékosai kétszáz percet játszottak az ezt megelőző tíz nap alatt. A kimerültség ellenére jól kezdett Miguel Lopez edző alakulata, és a 4. percben Sparkle Taylor találatával hat ponttal is vezetett a szatmári csapat (4–10). 10–16-nál Zoran Mikes edző időt kért, de a folytatásban Dora Ardelean szabaddobásai nyolc pontot tettek a két csapat közé (10–18). A hazaiak még faragtak kettőt a hátrányukból, de a 18–24-es állásról kezdődött a második negyed.
A 12. percben vette át az vezetést a Sepsi (25–24), de többnyire fej-fej mellett haladt a két csapat. A 15. percben volt hat pont hátránya az SZVSK-nak (34–28), de a szünet előtt fél perccel ismét szatmári vezetést mutatott az eredményjelző (36–37), a negyed végén pedig 38–40 volt az állás.
40–41-nél volt utoljára SZVSK-vezetés, utána viszont már kiütött a fáradság, hiába volt a negyed órás szünet. A 28. percben a szatmáriak korábbi játékosa, Alina Podar talált be távolról, és máris tíz pontos volt a Sepsi-fór (57–47), a harmadik negyedet pedig tizenkét pont előnnyel zárta a címvédő (63–51).
Az utolsó felvonásban már teljesen összeomlott a szatmári játék, a Sepsi egy 9–0-s futással indított (72–51), a 35. percben pedig már huszonnyolc pont volt a hátrány (81–53). Fél perccel a zárás előtt harminc volt közte (88–58), majd Ardelean pontjai zárták a meccset (88–60), viszont ez már nem osztott, nem szorzott: az SZVSK kínos vereséget szenvedett.
Lopez csuoán két cserével próbált végig játszani, ezzel szemben Mikes négy cserével játszotta végig a meccset, ráadásul a Sepsi frissebb is volt. Ezek viszont kifogások is lehetnek, viszont felmerül a kérdés, miért kellett olyan játékost alkalmazni a hónap elején, aki eddig mindössze 10 percet töltött a pályán, összesen két meccsen. A Puerto Rico-i Kiara Nicole Quinones Noa ugyanis eddig egyáltalán semmit segítséget nem nyújtott az SZVSK-nak, pontot sem szerzett, de irányítóként, a lejátszott 10 perc alatt egyetlen gólpasszig jutott.
Könnyen megeshet, hogy ilyen körülmények között idén sem teljesülnek a szatmári álmok, miszerint bajnokcsapatot ünnepelhessünk, és erre a szerda esti meccs világított rá. Mondhatni, hogy a bajnokság nem ért véget, de a rájátszást legfeljebb a második helyről kezdheti az SZVSK, ami jelentős hátrányt jelent majd az elődöntőben (ahol az Arad lehet az ellenfél), illetve a döntőbe – ha odáig eljut a csapat… Ez utóbbi esetben elveszíti a hazai pálya előnyét az SZVSK.
Az alapszakaszban még kettőt játszanak a szatmáriak: szombaton Kolozsváron, jövő szerdán pedig Bukarestben a Rapid lesz az ellenfél.

NŐI KOSÁRLABDA, 15. FORDULÓ

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 88–60 (18:24. 20:16, 25:11, 25:9).

Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Saqwedia Wallace (10/3/1), Patricia Cătinean (3/1/0), Britney Jones (19/8/8), Alina Podar (10/7/4), Brianna Fraser (30/7/2) – Botos Petra, Jovana Pasic (3/6/2), Ioana Ghizilă (12/2/2), Anisia Croitoru (1/0/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (12/3/6), Dora Ardelean (10/2/2), Taylor Sparkle (28/14/2), Katarina Vuckovic (4/15/5), Biszák Boglárka (2/4/1) – Fodor Márta (4/1/0), Paloma Cucu (0/1/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.