Jó játékkal zárta az alapszakaszt a VSK

2017.04.01 - 22:50

Úgy tűnik, lendületbe maradt a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, és bár vereséggel zárta az alapszakaszt, ennek az eredménynek ezúttal már semmilyen jelentősége nem volt, hiszen az már korábban eldőlt, hogy a szombati vendéglátó HC Vaslui a felsőházba folytatja a bajnoki idényt.

Nicola Lazic biztos kezével viszont a VSK az első pillanattól átvette a vezetést, és a 14. percben pedig 5–6-os állást mutatott az eredményjelző. Innen vette át az irányítást a hazai csapat, a szünetig pedig öt gól előnyt is begyűjtöttek (14–9). Hét gól volt a két csapat közötti legnagyobb különbség szombaton (16–9), és innen már nem tudott felállni a VSK. Öt perccel a vége előtt Ioan Mureșan háromra csökkentette a hátrányt (24–21), de Oláh János büntetőjére Mihai Busecan és Gabriel Cotinghiu válaszolt, így Lazic gólja arra volt elég, hogy 26–23-as állásnál állítsa le az mérkőzést.

Úgy tudjuk, április 8-án a rájátszás első fordulójával folytatódik a bajnoki idény, de a román szövetség még nem tette közzé a menetrendet. Értesüléseink szerint a Focșani otthonában kezd a VSK.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 26., utolsó forduló

HC Vaslui – Szatmárnémeti VSK 26–23 (14–9).

VSK: Pogyină 11 védés, Cioroiu 3 – Mateș, Rogoz 1 gól, Morar 1, Bejinariu, Mureșan 5, Crăciun 2, Suciu, Avramescu, Oláh 4, Trifunovic 1, Lazic 8, Stan, Ungar 1.