Az vizsgázók 83%-a ért el sikeres eredményt a szerdai versenyvizsgán, amelyet az iskolaigazgatói és aligazgatói posztok elfoglalásáért írtak ki. Egyetlen jelentkező ért el maximális pontszámot.
Mit arról már beszámoltunk, a szerdai nap folyamán zajlott az iskolaigazgatók és aligazgatók számára kiírt versenyvizsga. Mivel a végleges eredményeket csak késő este tette közzé a tanfelügyelőség, részletes adatokat nem tudtunk közölni, ezért ezt most pótoljuk.
A Gheorghe Dragoş Gazdasági Kollégiumban tartott írásbeli felmérőn 161 pedagógus jelent meg, akik összesen 178 hely elfoglalásáért vizsgáztak. A tanfelügyelőség végleges adatai szerint 135 személy írta meg az átmenőt, illetve 3 résztvevő dolgozatát nem javították ki, ugyanis nem volt jelen az őket képviselő 5 fős testület minden tagja. A szabályok szerint a szóban forgó három résztvevőnek utólagosan is ki lehet értékelni a dolgozatát, viszont ennek még a második forduló előtt meg kell történnie.
A vizsga szóbeli szakasza október 17. és november 17. között fog zajlani, amikor a vizsgáztatók egy interjú keretében bizonyosodnak meg a vizsgázók igazgatói és aligazgatói alkalmasságáról.
A szerdai felmérőn egyetlen vizsgázó ért el maximális pontszámot, mégpedig a piskolti és az érendrédi iskola igazgatói tisztségére is jelentkező Diana Duţescu.
Közleményében a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség köszönetet mondott a vizsgázókat elkísérő bizottságoknak is a jelenlétért. A többszáz testületi tag közül mindössze hárman nem jelentek meg személyes okokra hivatkozva, így az általuk képviselt vizsgázó dolgozatának kijavítása halasztásra került.
Mint arról már szó esett már, nagyon sokan elégedetlenek voltak a vizsga lebonyolításának körülményeivel, főként a vizsgázókat képviselő testületi tagok közül, ugyanis sokan már reggel 11-re a vizsgaközpontba voltak hívva, holott volt olyan vizsgázó aki csak egészen késő délután került sorra. Addig az őt elkísérő bizottsági tagok a folyosókon várakoztak, illetve a városban voltak kénytelenek eltölteni az időt.
Maskulik Csaba, aki a szatmárnémeti önkormányzat részéről került megbízásra és a Hám János Római Katolikus Líceum testületében volt jelen lapunknak elmondta, hogy ők körülbelül másfél órát várakoztak. Fél 2 helyett 3 óra közül jutottak be a vizsgáztató terembe, ahol Ádámkó István igazgató és a Csapó-Ilyés Attila aligazgató felmérőjét javították. Maskulik szerint a javítás menete valóban gyorsan zajlott és a Hám János jelenlegi igazgatója és aligazgatója is remek eredményt ért el.
Az természetesen meglátszott, hogy még soha nem szervezett ilyen jellegű vizsgát a tanfelügyelőség, viszont a nagyjából másfél órás csúszáson kívül nem volt akkora gond a felmérő lebonyolítását illetően — mondta el szerkesztőségünknek Maskulik.
Ádámkó István iskolaigazgató, aki rögtön a vizsga után nyilatkozott szerkesztőségünknek, hasonló véleményen volt. Szerinte is az összehívott emberek megvárakoztatása volt az egyetlen elmarasztalható körülmény, másrészt rendben volt minden. Azok számára, akik tanultak, a 60 kérdésből álló felmérő nem okozhatott gondot, így a Hám János részéről ő is és Csapó Attila aligazgató is sikeresen vették az akadályt.
Ilyés Gula vetési polgármester élesebben bírálta a vizsga körülményeit közösségi oldalán: „Az a hozzá nem értés, hülyeség és semmibevevés, amivel az oktatásügyi minisztérium tisztviselői a tanügyi rendszer vidéki tagjait kezelik, a versenyvizsgát az iskolaigazgatók, polgármesterek, közalkalmazottak, intézményvezetők megcsúfolásává degradálta”.
Bajnai Botond