Érendréd községben a lakosság nagy része mezőgazdaságból él, a legtöbben már befejezték a tavaszi vetést. Sokan tartottak attól, hogy megbírságolják őket, ha kimennek a mezőre, de a hatóságok megadták a szükséges tájékoztatást, így az emberek az előírt szabályok betartásával végezték és végzik még mindig a tavaszi munkálatokat.
Papp Tibor polgármester elmondta, hogy Érendréd községben elég sok mezőgazdasági társulás jött létre, ugyanis a földtulajdonosok felismerték, hogy a kis területeken történő egyéni gazdálkodás ma már veszteséget termel. A községben működik négy nagyobb, körülbelül ötszáz hektáron gazdálkodó mezőgazdasági társulás, valamint tíz-tizenkét kisebb társulás, de vannak ötven-száz hektáron gazdálkodó családok is. A mezőgazdasági társulások mindig vigyáznak arra, hogy ne maradjanak termény nélkül. Jelenleg elég sok búzát és kukoricát adnak el, de a tartalék is biztosított. Érendréd községben minden család időben bebiztosítja magának a lisztet. A búzát elviszik Nagykárolyba, Piskoltra, Szaniszlóra vagy Mezőteremre a malomba, hogy legyen meg az évi liszt, de kenyérhez is bármikor hozzá lehet jutni a településen.
A község lakói nem mondanak le az állattartásról sem, s az állataik etetésére is bebiztosítják a takarmányt. A házak udvarán már egyre kevesebb a sertés, de van két nagy farm, amelyeken több tízezer sertést nevelnek, de vannak hetven-száz darab sertést tartó vállalkozók is. Ez is azt bizonyítja, hogy a háztáji állattartás leszűkült arra a szintre, hogy a család szükségleteit elégítse ki, kereskedelmi célokra csak a vállalkozók nevelnek állatokat. A községnek van hatszáz hektár legelője, s ez bérbe van adva az állattartóknak. Az állatállományhoz képest ez a legelőmennyiség kevés, de ezt kell beosztani. A községben elég nagy a juhtartók száma is, és ők is igényelnek legelőt, de a felmerülő igényeknek nehéz eleget tenni.
Papp Tibor kiemelte, hogy a járványhelyzetben is igyekeznek a lehetőségekhez mérten befejezni az elkezdett beruházásokat. Jelenleg egy kétmillió lejes beruházással több mint tíz kilométer mezei utat készítenek; már elkészült az alap, nemsokára elhelyezik rajta a felületet, és elkészítik az árkokat, valamint a hidakat. Ugyancsak ebben az időszakban újítják fel a közvilágítást.
Nagyon sok ember maradt munka nélkül azok közül, akik napszámosmunkából élnek, mert nincs igény a munkára. A mezőgazdaságban már évek óta kevesebb kézi munkaerőre van szükség, mert az új gépek kiszorítják a kézi munkaerőt. Nagyon sokan jöttek haza, akik külföldön dolgoztak, és most ők is megélhetési gondokkal küzdenek; a többségük olyan ember, aki ha pénzhez jut, azt azonnal elkölti, nem gondol a holnapra vagy a jelenlegihez hasonló időszakok átvészelésére. Egyre többen kérelmezik a szociális segélyt akkor, amikor a község kasszája és az államkassza is kezd kiürülni — tette hozzá Papp Tibor.
Elek György