Ki tudja hányadik alkalommal fut neki a kormány a társadalom informatikai felzárkóztatásának, az iparág fejlődik a közszféra lemarad.
Megint ráébredt a kormány, hogy az állam nem tud lépést tartani az informatikai technológiával (sem), ezért a Versenyképes Románia címen meghirdetett országprojekt informatikai fejezetében célként azt határozták meg, hogy a digitális világhoz közelebb hozzák a kormányzati szerveket, a közintézményeket és ebbe bevonják a háztartásokat is. Az Európai Bizottság készített egy országjelentést, amelyikből kiderül, hogy az elektronikus ügyintézés aránya jelentéktelen az országban, hiába vezették be évekkel ezelőtt az e-kormányzást, az emberek felének nincs állandó hozzáférése a világhálóhoz, a lakosság egyharmada pedig soha nem is használt még számítógépet, mobileszközt meg pláne.
Eközben az informatikai iparág többet nyom a latban a nemzeti össztermék szintjén mint a mezőgazdaság. Miközben az agrárium tavaly 4,2 százalékát adta a nemzeti össztermelésnek, fél százalékos gazdasági negatív növekedést produkálva, addig az informatika és távközlés 15,8 százalékát adta a nemzeti összterméknek és egy százalékos pozitív növekedést produkált a gazdaság 3,8 százalékos többletéből.
Az új tervek szerint 2020-ig szeretné a kormány elérni, hogy a lakosság egyharmada digitálisan intézze a közügyeket, hatvan százalékos legyen az internetet aktívan használó háztartások aránya, ténylegesen is felhajtson a digitális sztrádára végre az egészségügy, száz százalékos legyen a szélessávú internetes lefedettség és támogatva legyenek az informatikai cégek.