„Játszani kell a bajnokság végéig”

2015.04.18 - 18:11

Nem tanúsított profi hozzáállást a Szatmárnémeti FC Olimpia csapata, amely a kifogásokat keresi arra, hogy miért nem tud nyerni hét mérkőzés óta, pedig ugyanazok a körülmények és ugyanaz a játékoskeret, mint amelyikkel kiharcolta a hatodik helyet.

Sorozatban hetedik mérkőzésén nyeretlen a bajnokságban a Szatmárnémeti FC Olimpia másodosztályos labdarúgócsapata, ráadásul szombaton a CS Mioveni megleckéztette Csik Tibor vezetőedző legénységét.

A szatmárnémeti találkozót kevesebb mint ötszáz néző előtt rendezték meg, a Commando Oli szurkolótábor most sem jött el a meccsre. A mérkőzés a vendégek enyhe mezőnyfölényével kezdődött, de veszélyesebb helyzetet nem tudtak kidolgozni. A 12. percben megérdemelten jött a vezető találat: egy szabadrúgást követően a szatmári védelem Răuţă elé mentett, akinek még arra is volt ideje, hogy igazítson egyet a labdán, amelyet végül tíz méterről, balról laposan rúgta be a rövid sarokba (0–1). Öt perccel később jött a szatmári válasz: Sălăgeanu 20 méterről „csont nélkül” vágott egy labdát a keresztléc alá (1–1). A szépségdíjas találat kissé meglepte Claudiu Niculescu vezetőedző legénységét, míg az Olimpia játékosainak mintha lendületet adott volna. Jó iramú lett a mérkőzés, de kevés veszélyes helyzettel. Faur lövése tévesztett kevéssel célt, majd a 41. percben Mărkuş hozhatta volna előnybe a szatmáriakat: Sălăgeanu jobb oldali keresztpassza elcsorgott a kapu előtt, a hosszú sarokhoz érkező 23 éves csatár viszont négy méterről, erőből rúgta az üres kapu fölé a labdát.

Fordulás után egyik csapat sem erőltette már a játékot. A 62. percben Mărkuş ismét helyzetbe került, de ezúttal kiszorított pozícióból találta telibe az ellenfél hálóőrét, Popescut. Niculescu két cseréje, Honciu és Năstăsie nyolc perc alatt két gólt tett a két csapat közé. Előbbi a 75. percben egy beívelt labdát 6 méterről zavartalanul rúghatott kapásból a kapuba (1–2), Năstăsie pedig elfektette a fél szatmári védelmet és Anca–Tripet is, így üres kapuba rúghatta a labdát (1–3). A rendes játékidő utolsó percében a csereként beállt Cădar megszerezte első gólját a másodosztályban: Sălăgeanu beadását közelről rúgta kapásból a kapuba (2–3). Azonban a remélt egyenlítő találat helyet a Mioveni ismét betalált: a szatmári védelem elszundított, amikor Honciu bal oldalon harminc méternél átvette a labdát és besétált a szatmári tizenhatosba, ahonnan zavartalanul rúghatott Anca–Trip kapujába (2–4).

„Ha nem koncentrálnak a játékosok, akkor ez történik.” Így szóltak Csik Tibi első szavai a találkozót követő sajtótájékoztatón, aki nem tudott magyarázatot adni arra, hogy miért esik szét a csapat játéka a második félidőben, sorozatban a második mérkőzésen. „Megérdemeljük a kritikát” – folytatta a szakvezető, aki megvédte Mărkuşt, szerinte a pálya pocsék állapota miatt pattant meg a labda, amikor az első félidő végén ajtó–ablak helyzetben hibázott. Ezután hosszan ecsetelte a tréner, hogy csapatának nincsenek optimális felkészülési lehetőségei. Ezzel senki sem vitatkozhat, ugyanis az Olimpia Stadion játéktere nem felel meg a divíziós feltételeknek, de megfelelő edzőpályák sem léteznek Szatmárnémetiben. Viszont megkérdőjelezhető az Olimpia játékosainak a profizmusa, akik mindaddig odaadóan és látványosan játszottak, amíg nem biztosították a csapat hatodik helyét a táblázatban. A Temesvári ACS Poli elleni 20. fordulóbeli bajnokiig is ugyanazon feltételek mellett készültek a meccsekre és mégis tudtak nyerni, remek teljesítményt nyújtva. Az alapszakasz 18. fordulójában a Resicabányai Metalul pontok nélkül ment haza a szatmári meccsről, de ugyanaz az Olimpia–csapat azóta elfelejthetett nyerni. Összesen három mérkőzésen sikerült döntetlent játszani, amely messze elmarad a várt eredményektől. „Most meggyőződtem, hogy érdemes többet játszatni a gyerekeket. Talán ők lelkesebbek lesznek” – tette hozzá elkeseredve Csik Tibi.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Nicolescu elárulta, hogy motiválja a játékosait a rájátszás felsőházának meccsei előtt, amikor csak azoknak a csapatoknak van igazán tétje, akik a feljutásért küzdenek: „Nem becsüljük le a tornát. Játszani kell a bajnokság végéig. Készítjük a csapatot a következő idényre, és itt dől el, hogy ki maradhat és kinek kell majd mennie a szezon végén. Többnyire ezzel motiválom a játékosaimat, és általában beválik.” A CS Mioveni szakvezetője ugyanakkor elismerte, hogy kissé őt is meglepte, hogy ilyen sima győzelmet tudtak aratni annak a csapatnak az otthonában, ahol tavaly, december 6-án kikaptak 1–0-ra. „Bíztam a csapatom sikerében, de az engem is meglepett, hogy ez ilyen simán ment. Itt többnyire nagyon nehéz nyerni, a Resica kikapott, a Temesvár pedig pontot izzadt ki. Gratulálok Csik Tibinek azért, amit eddig tett a csapatnál, de köszönöm a házigazdáknak is a vendéglátást” - folytatta Niculescu.

Az Olimpia a rájátszás negyedik fordulójában Resicabányán játszik, május 2-án pedig a Tatrangi Unirea látogat Szatmárnémetibe.

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, 3. forduló

Felsőház

Szatmárnémeti FC Olimpia – CS Mioveni 2–4 (1–1).

Gólszerzők: Sălăgeanu (17. perc), Cădar (89.), illetve Răuţă (12.), Honciu (75., 90.), Năstăsie (83.).

FC Olimpia: Anca–Trip – Muntean, Onicaş, Heil, Iuhas, Rus, Bic (Cădar, 75. perc), Sălăgeanu, Villand (Svarczkopf, 71.), Mărkuş, Faur (Selagea, 46.).

Mioveni: Popescu - Negoiţă, Tolmbaye, Cucui, Stoica, Răuţă, Mirzeanu, Popa (Iancu, 60. perc), Gălan (Honciu, 46.), Ayza, Nila (Năstăsie 72.).