Izgalommentes Győr – Ferencváros visszavágó

2016.04.08 - 18:49

Rövid időn belül harmadszor találkozik egymással a két legjobb magyar női kézilabdacsapat, a bajnok Ferencváros és a Győr, a Bajnokok Ligája-negyeddöntő szombati visszavágója ugyanakkor nem sok izgalmat ígér.

A győri Audi Arénában 18 órakor kezdődő összecsapást a hazaiak hatalmas előnnyel várják, ugyanis múlt szombaton Dabason 13 góllal győztek. Ezt megelőzően a bajnokságban, március 26-án 33–22-re múlták felül a fővárosiakat. Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője már a múlt héten kijelentette, hogy eldőlt a párharc. Ambros Martín, a Győr vezetőedzője ennek ellenére óvatosan fogalmazott klubja honlapján: „Talán a legnagyobb feladatunk most, hogy kezeljük, hogy ne az első meccs járjon a fejekben, hanem az, milyen kitűnő ellenfél is érkezik hozzánk. Most szombaton ez egy teljesen más összecsapás lesz a Ferencvárossal. Elsősorban saját magunkért és a közönségünkért kell játszanunk, és azt szeretném, ha lehetséges, még jobban játsszunk majd, mint az előző két meccsen tettük ellenük, hiszen idén több fronton is találkozunk még Zácsikékkal.” Amennyiben a Győr igazolja a papírformát, akkor bejut a budapesti Final Fourba, amelynek sorsolását jövő pénteken rendezik.

Pályára lép a két román együttes is: szombaton a Bukaresti CSM egy gólos előnnyel kezd a Rosztov Don otthonában, míg vasárnap a Nagybányai HCM öt gólos hátránnyal várja a podgoricai visszavágót.

Női kézilabda, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Szombat

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria (18 óra, Digi Sport 3, magyar Sport 1; az első mérkőzésen: 31–18)

Rosztov Don – Bukaresti CSM (17 óra, Digi Sport 2; 25–26).

Vasárnap

Larvik – Vardar Szkopje (16.30 óra, Digi Sport 2; 20–34)

Buducnost Podgorica – Nagybányai HCM (20 óra, Digi Sport 2, magyar Sport 2; 29–24).