Itthon járt, majd javított egyéni csúcsán Márk

2020.07.06 - 14:11

Új egyéni csúccsal nyerte vasárnap Kecskeméten a dél-alföldi dobó versenysorozat felnőtt korosztályos súlylökő számát a szatmárnémeti Fischer Márk.

Mint arról beszámoltunk, a fiatal tehetséges atléta már több mint egy éve Magyarországon versenyezik, és az év elején igazolt a szentesi Maximus Sportegyesülethez, ahol Eperjesi László a vezetőedzője. A szegedi egyetemen tanuló 21 éves Márk vasárnap 16,70 méteres dobással nyitott, amivel át is vette a vezetést a kecskeméti megmérettetésen, majd 15 centimétert javítva eredményén tovább erősítette a pozícióját. Ezzel már meg is döntötte korábbi, 16,72 méteres egyéni csúcsát.

Korábbi klubjának, az Ikarus BSÉ-nek a dobója, Detrik Balázs jelentett veszélyt Márkra vasárnap délben, viszont a negyedik körben, a 17,35-ös dobásra már senkinek nem volt semmilyen reakciója, így a szatmári srác toronymagasan nyert vasárnap. Detrik zárt a második helyen 16,55 méteres eredménnyel.

fischerMarkEredm

Márk felállt a diszkoszvetők mezőnyébe is, és a hatodik körben megdobott 43,65 méteres eredménnyel a harmadik lett.

A dél-alföldi dobóverseny egyébként egy négy fordulós sorozat Szegeden, Szentesen és Békéscsabán voltak korábban megmérettetések. Márk az előbbi három állomáson gyenge teljesítményt nyújtott, rendre 16,50 méter alatt dobott. Tegnap lapunknak elmondta, hogy korábbi eredményeire hatással volt, hogy az elmúlt hat hónapban Szegeden ragadt a határzár miatt. Az elmúlt hetet viszont idehaza töltötte, ahol Fülöp György atlétikaiedzővel készült, és ennek az eredménye a kecskeméti dobáson is meglátszott.

fischerMark

„Nagyon jó volt otthon lenni, nagyon sokat számított ez a néhány nap is. Inkább mentálisan viselt meg, hogy ott ragadtam, és ez jött vissza az eredményeken is. De otthon jól érkeztem magam, jó munkát végeztek Fülöp Öcsi bácsival is, és ez lendített a dobáson is” — mondta Fischer Márk, aki július 19-én ismét pályára lép egy budapesti megmérettetésen, majd a hónap végén kezdődik Magyarországon is az erős versenyszezon.

Egyéni csúccsal nyert bajnokságot a nagykárolyi lány

Új személyes csúcsot felállítva nyert bajnoki aranyérmet a múlt hétvégén Craiován a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Alexia Turcu.

Európa Kupára megy Fischer Márk

Bajnoki éremszerzés után a felnőtt magyar válogatottal Európa Kupa küzdelmekre utazik hétévégén a szatmárnémeti Fischer Márk.

Vlad Turcu bajnoki ezüstérmes

Bajnoki ezüstérmet szerzett a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Vlad Turcu, a 18 éven aluliak bajnokságának 110 méteres gátfutó versenyszámában.