Szatmár megye

Itt vannak az idei Tour de Tur – CBA legjobbjai

(Fotók: tourdetur.ro)
2024.05.20 - 10:56
Szombat délelőtt rendezték a tizennyolcadik Szatmár megyei terepbicikliző és terepfutó bajnokságot, a Tour de Turt. Több mint háromszáz versenyző állt rajthoz, négy versenyszámban.

Komolyabb problémák, malőrök és sérülések nélküli versenyt követően hirdethettek eredményt a XVIII. Tour de Tur – CBA verseny véget értével szombat délután a muzsdaji tó partján.

Tucatnyi jól teljesítő résztvevő állhatott fel az erre a célra faragott, jellegzetes, három fokú rönkdobogóra. Akik nem álltak fel a dobogó egyik fokára sem, pedig ismét kiválóan teljesítettek, azok az önkéntesek voltak, szám szerint százan.
A verseny végeztével nem csak a résztvevőknek és a támogatóknak köszönték a tartalmas napot a szervezők, de az önkénteseknek, mint a Tour de Turt hajtó, legfontosabb „fogaskerekeknek” is.

Az ITT közzétett eredmények szerint a nők 44 kilométeres maratoni kerékpáros versenyét Hodas Erzsébet Katalin nyerte két óra 56 perces idővel, a férfiak maratoni távú bicikliversenyét Eduárd Kató nyerte, 1 óra 54 perces idővel.
Az 50+ korosztály férfi legjobbja két keréken, Velychko Tomas volt.
A fél-maratoni terepfutás (25 km.) legjobb női versenyzője Sefer Bernadett volt 2:43-as idővel, a legjobb hosszútávfutó férfi Petz Patrik volt, ő 1 óra 50 perc alatt futotta le a 25 kilométeres távot.

Princz Csaba

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON!

20 óra alatt 100 kilométert lefutni!

Hétfő délután indult el Jeromos Andrea a dupla-maratont megtenni a Mont Blanc-on.

Szombat reggel rajtol a 18. Tour de Tur - CBA

Nem kiskorú már a nemzetközi szinten ismert, sokrétű szatmári terepverseny, de a helyszín továbbra is ugyanaz: a muzsdaji tó partjáról a Túr menti védett övezetek. Kerekezve és futva.