Ismét kikapott az Olimpia FC, Csik Tibi nyugalomra int

2013.07.31 - 14:47

A harmadosztályos Nagybányai FC Maramureş 2–1-re győzte le szerdán a Szatmárnémeti Olimpia FC-t. Csik Tibi szerint legénysége fáradt, ezért hibáznak sokat.

Sorozatban harmadik felkészülési mérkőzését vesztette el a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, és tovább rontotta mérlegét a harmadosztályos együttesek elleni barátságos meccsek eredményei tekintetében. Csik Tibor edző legénysége szerda délelőtt Nagybányán, a Liga 3-ban újonnan feljutó FC Maramureştől kapott ki 2–1-re, korábban, az aknasugatagi edzőtáborban játszott barátságos meccsen 1–1-et játszott a máramarosiakkal az Olimpia FC. Azt megelőzően 7–4-re verték a „sárga–kékek” Pusztadarócon a Zilahi FC-t, majd gólnélküli döntetlent értek el szilágysági városban a harmadosztályos csapattal. Az elmúlt hétvégén a Kisvárdán rendezett tornán két NB 3-as egyesület, a Cigánd SE és a Hajdúböszörményi TE verte a másodosztályos Olimpia FC-t.

„Még nem kell vészharangot kongatni, van még 5–6 hét a bajnoki rajtig, addig felkészülhetünk rendesen, javíthatunk a hibáinkon. Nyilván, senkinek sem esik jól, hogy sorozatban vernek a harmadosztályos csapatok, ezt egyrészt a fáradság számlájára is írhatom, a játékosok még érzik az edzőtáborban tett erőfeszítéseket – magyarázta Csik Tibi. – Most, Nagybányán viszont halvány teljesítményt nyújtottak a fiúk, a védelem közepe nagyon lyukas. Az egyéni hibák rányomják a bélyegüket az eredményre” – folytatta a szakvezető, aki szerdán egy dési születésű kapust, Székely Lórándot tesztelte. A hálóőr korábban a másodosztályos Delta Tulcea kapuját védte. Ugyanakkor a 25. percben kényszerű cserét is végre kellett hajtani Ene sérülése miatt. A FC Maramureş elleni mérkőzésen a házigazdák szereztek vezetést, majd Bujor 11-esből egyenlített. A második félidőben a hazaiak ismét betaláltak Székely kapujába, így 2–1 maradt a végeredmény.

Az Olimpia FC pénteken, romániai idő szerint 18 órától Csengerben, a negyedoszályos együttes ellen játszik majd felkészülési meccset a magyarországi településen, szombaton 18 órától pedig Pusztadarócon fogadják a Cigánd SÉ-t.

Felkészülési mérkőzésen

Nagybányai FC Maramureş – Szatmárnémeti Olimpia FC 2–1 (1–1)

Olimpia FC: Székely – Muntean, Ene (Sabău 25. perc), Micaş, Iuhas, Gavrilescu, Villand, Schwarckopf, Zisga, Feier, Bujor.

A második félidőben játszott még: Moş, Hanus, Molnar, Roghină, Kinczel, Prodan, Dragoş.