Ismét kikapott az Oli – ezúttal Debrecenben

2024.07.21 - 11:38

A Liga 3 újabb idényére készülő Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a második vereségét szenvedte az alapozási időszakban, a szombati, debreceni barátságos mérkőzésen ugyanis 1–0-ra kapott ki a magyar Nemzeti Bajnokság III-ban szereplő DEAC-tól.
Említésre méltó, hogy a hajdúságiak szerdán még bronzmérkőzésen szerepeltek az Európai Egyetemi Játékokon, amelyet tizenegyesekkel meg is nyertek.

Kiegyenlített mérkőzés volt egy olyan csapattal szemben, amely főpróbázott a bajnoki rajt előtt, a legénységünk pedig nagyon sokat hibázott ajtó-ablak helyzetben. A két félidő során Viorel Chinde, Alin Văslie, Andrei Zbona, Bogdan Săuțiut és Cosmin Zamfir hagytak ki ziccereket, így nem siketült gólt rúgni.
Túloldalt viszont Mikó Vince a 22. percben gólszerzett, amivel végül beállították a végeredményt.

„A fiúk jatékával meg vagyok elegedve, viszont a helyzetkihasználással egyáltalán nem. Erős erőnléti edzéseink voltak az elmúlt napokban, lehet a fáradság számlájára is írni ezt a teljesítményt, de ennyit akkor sem lenne szabad kihagynunk” – nyilatkozta a csapat menedzsere, Botos Sándor (Piri).

Az Olimpia VSK szerdán első hazai barátságos mérkőzését fogja játszani, a Liga 3-as Beszterce-Naszódi Gloria lesz a vendég.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DEAC (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–0 (1–0)
Gólszerző: Mikó Vince 22.
Olimpia VSK, első félidő: Bogdan Miron – Bogdan Andras, Florin Mureșan, Csatári Márk, Cătălin Oanea, Alin Văsălie, Ousmane Thiam, Viorel Chinde, Zsige Ervin, Andrei Blaga.
Olimpia VSK, második félidő: Toderean Patric – Marco Bota, Răzvan Prodan, Emanuel Negru, Paul Copaci, Bogdan Săuțiut, Adrian Micaș, Alin Ferenți, Andrei Zbona, Zelenak Dávid, Cosmin Zamfir.

EDDIG JÁTSZOTTÁK
Kisvárda Master Good II (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–0 (5–6, 11-es lövések után)
Cigánd SE (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–2
A szatmári gólok szerzői: Marius Hosu, Viorel Chinde
Kolozsvári Universitatea (Superliga) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 3–0