Ismét kijutottak az Eb-re a román ifik

2020.11.18 - 15:31

Adrian Mutu szövetségi kapitány legénysége kedd este Ploieşti-en a 8-as csoport éllovasával, Dániával 1–1-et játszott, és az így szerzett ponttal a tíz selejtező széria legjobb öt második helyezettje között zárt.
Mutu majd’ egy csapatra való alapembert kellett nélkülözőn különböző okokból: Dennis Man, Florinel Coman, Virgil Ghiţă, Valentin Mihăilă, Andrei Chindriş, Andrei Ciobanu, Tudor Băluţă, Denis Drăguş, George Ganea és Adrian Petre került ki a keretből.
Így is végig mezőnyfölényben játszottak, de a vendég dánok az egyetlen kapura tartó lövésükből gól szereztek: az 50. percben Nikolai Laursen 11-esből szerzett vezetést a csapatának (0–1). Nyolc perccel később viszont a dánok emberhátrányba kerültek, miután a grúz bíró „drákói szigorral” ítélt meg egy szabálytalanságot (Alexandru Mățan maradt volna ziccerbe, de ellenfele faultolta), és piros lappal kiállította Sebastian Hausnert.
A 72. percben Valentin Costache egyenlített (1–1), ami elég volt a továbbjutáshoz.
Dánia 26 ponttal zárt a csoport élén, mögöttük Románia (20 pont), Ukrajna (16), Finnország (13), Észak-Írország (9), Málta (1) sorrend alakult ki.
Románia 2019-ben – a szatmári Rus Adriánnal a keretben – az olaszországi Eb elődöntőjéig jutott el, és ezzel kivívta a tokiói olimpián való részvételt is.
A 2021-es Eb-n a négy csoport mérkőzéseit március 24–31. között rendezik, a csoportgyőztesek pedig május 31. – június 6. között elődöntőket, döntőket játszanak.

Labdarúgás: behúzta a három pontot az Oli Kolozsváron

Piri erre a meccsre hat játékost cserélt le az alap kezdő tizenegyből.

Labdarúgás: Pontokért megy Kolozsvárra az Olimpia VSK

Botos Sándor (Piri) legénysége pénteken Kolozsváron, a Viitorul vendége lesz.

Futball: megérdemelt győzelem Biharszentandráson