Ez nem meglepő, hiszen emberi tevékenységünk elválaszthatatlan a természettől, és hosszú távon is nyomot hagy rajta. Éppen ezért fontos, hogy a lekapcsoláson túl is legyünk aktívak.
A kezdeményezés Ausztráliában indult 2006-ban, de már a következő évben nemzetközi eseménnyé vált. A WWF célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a mérhetetlen pazarlásra és a környezettudatos életmód fontosságára. Az idei Föld órája keretében március 27-én 20:30-tól ismét elsötétül egy órára a világ. Az akció azonban már korántsem csupán a 60 perces lekapcsolásról szól. Sokkal inkább arra próbálja meg felhívni a figyelmet, hogy az emberi tevékenység következtében természeti kincseink súlyos mértékben és gyorsuló ütemben pusztulnak, de minden szereplő — kormányok, vállalatok és egyének — tehet azért, hogy megállítsuk ezt a tendenciát. Hiszen csak akkor lehetünk egészségesek, ha hagyjuk élni a természetet.
Romániában 2007 óta tartják meg a Föld óráját, amikor egy órára minden résztvevő kikapcsolja lámpáit és elektromos berendezéseit.
Szombat este egy órára a parlament épületének külső és belső világítása is szünetelni fog a Föld órája nemzetközi környezetvédő mozgalom keretében. A képviselőház arról tájékoztatta az AGERPRES hírügynökséget, hogy csatlakozik a World Wide Fund for Nature által szervezett Föld órájához, amely az egyik legátfogóbb nemzetközi környezetvédelmi akció a klímaváltozás következményeivel szembeni érzékenyítésre. A parlament épületének külső és belső világítása szombaton 20:30 és 21:30 között szünetel.
Fotó: freepik.com