Ismét egy 11-es döntött - a 8. helyig csúszott vissza az Olimpia

2016.09.20 - 19:15

Egyenlő ellenfele volt kedden a Szatmárnémeti FC Olimpia a vendéglátó Bukaresti Juventusnak, de az első félidőben megítélt tizenegyes eldöntötte a három pont sorsát.

Talán igazságtalannak is mondható a Bukaresti Juventus – Szatmárnémeti FC Olimpia másodosztályos labdarúgó-mérkőzés 1–0-s végeredménye, ugyanis a colentinai városrész pályáján a vendéglátó csapat semmivel sem volt jobb a cserékkel felálló szatmári alakulatnál.

Bogdan Andone vezetőedző ugyanis néhány meglepetést is tartogatott erre a meccsre, hiszen olyan játékosok kerültek be a kezdő tizenegybe, akik eddig keveset, vagy egyáltalán nem játszottak tétmérkőzést ebben az idényben. A kapuban Preda kapott helyet, a védelemben Takács is szerephez jutott, míg a fővárosiak kapuja előtt két fiatal srác, Kanaloș és Erdei várta a gólpasszokat. Így is jól kezdett az Olimpia, az első negyed óra kiegyenlített játékot hozott, sőt, a szatmáriak tűntek veszélyesebbnek az ellenfél kapujára. Viszont a 27. percben bekövetkezett az, amely sajnos már „elengedhetetlenné” válik az Olimpia meccsein: a bíró 11-est ítélt a szatmáriak ellen. Takács megmozdulását látta szabálytalannak a konstancai Eduard Ioniţă játékvezető, a büntetőt pedig Chipirliu értékesítette (1–0). Ez egyébként az idénybeli 8. bajnoki meccs, ebből a negyedik, amikor a sípmester vasszigorra bánik az Olimpia ellen és 11-essel szerez gólt az ellenfél. Ugyanakkor a harmadik találkozó, amikor csak a 11-es gól dönti el a pontok sorsát. Korábban a Mioveni nyert ugyanígy, a Brassói FC pedig egy büntetővel szerzett pontot Szatmáron.

A keddi, kapott gól után a szatmári legények kitámadtak és két perccel később ki is egyenlíthettek volna, de Kanaloș távoli lövése megpattant egy bukaresti védőn, így milliméterekkel ment a kapu mellé a labda.

Nem változott az eredmény az első félidőben, a második játékrészben pedig továbbra is az Olimpia volt a veszélyesebb csapat a pályán. Muntean körbelőtte a Juventus kapuját, majd a csereként beállt Faur az első labdaérintésénél veszélyt jelentett, de lövése kevéssel célt tévesztett. A továbbiakban a fővárosiak megelégedtek a labdabirtoklással, Ilin veszélyes lövésén kívül semmi jegyezni valót nem mutatott Daniel Opriţa vezetőedző csapata. Igaz, a végén már az Oli játékosai is kifulladtak, már nem tudtak veszélyt jelenteni az ellenfél kapuja előtt, így a Juventus kapusa, Stoian „frissítette” személyes rekordját, hiszen kapuja 597 perce érintetlen, legutóbb a második forduló mérkőzésének 37. percében kapott gólt, a Brassói FC elleni meccsen.

Liga 2, 8. forduló

Bukaresti Juventus – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–0 (1–0).

Gólszerzők: Chipirliu 27. (11-esből)

Juventus: Stoian – Beţa, Morariu (Alecsandru, 90.), Roşca, Dima, Bustea (Al. Vasile, 55.), Bărbulescu, Băjenaru, Carabela, Chipirliu (Buhăescu, 82.), Ilin. Vezetőedző: Daniel Opriţa.

Olimpia: Preda – Takács, Heil (Mureșan, 64. perc), Duruş, Iuhas, Bura, Villand, Rus (Feier, 46.), Muntean (Faur, 72.), Kanaloş, Erdei. Vezetőedző: Bogdan Andone.