A nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetemen tartották azt a nyílt napot, amelynek keretében a Gazdaságtudományi Tanszék immár 7. alkalommal megszervezte az Álmom a vállalkozásom elnevezésű, közgazdasági tematikájú, vállalkozói ötletversenyt. Az idei év témája a Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan téma volt, ehhez kapcsolódóan várták a kidolgozott, gazdaságilag, társadalmilag és környezeti szempontokból fenntartható, tudatos és hasznos vállalkozói ötleteket — amelyek egyben a vállalkozás ökológiai lábnyoma is — a szervezők.
A versenyre 13 csapat jelentkezett, a diákok nagyváradi, szatmári, nagykárolyi és székelyudvarhelyi középiskolákból érkeztek. A csapatok különböző kreatív ötletekkel készültek, a Kalazancisok pedig három csapattal érkeztek a versenyre, ötleteik házi készítésű, natúr kozmetikumok és tisztítószerek, turisztikai zöld utazási lehetőségek és öko-házak tervezése témakörökre vonatkoztak.
“A XI-es diákok Kiss Vivien, Mátyás Dávid, Heinrich Ádám és Gardó Balázs részvételi oklevéllel tértek haza a megszerzett tapasztalat mellett. A XII-es diákjaink pedig első díjban részesültek, ezzel zsinórban, második alkalommal hozták haza a fődíjat, ami 800 lej volt és a későbbi egyetemi felvételi követelmények alóli mentesülés joga, így a nyertes lányok Kaplonyi Vivien és Levente Bianka biztos bejutást és ingyenes helyet szereztek a közgazdasági kar bármelyik szakán. A versenyt komoly előkészület és kemény munka előzte meg. A projektötletük olyan kozmetikai termékek és takarítószerek gyártására vonatkozott, amelyek önmagukban és csomagolásukkal sem károsítják környezetünket, ökológiai lábnyomuk 0. A kutatásuk során a mezőteremi hulladéklerakat vezetőségével, a nagykárolyi Gaia Zero Waste Shop vezetőjével is konzultáltak, illetve egyik szépségápolási terméküket a Gold T Farm gyógyszerészei segítségével állították elő, ezzel garantálva a minőséget és az előírásoknak való megfelelést. Saját készítésű termékeik: a fürdőbomba, wécé-bomba, kézkrém, méhviasz gyertya, arcradír, kézműves szappan voltak. A lányok ügyes előadásmódja, az ötlet kivitelezhetősége és a termékminták meghozták a várt sikert!”- nyilatkozta a versennyel kapcsolatban, Sopronyi Roland, a kalazancis diákok felkészítő tanára.
Hírszerkesztő