Ismét a CSM Târgoviște...

2017.02.09 - 14:29

Gyakorlatilag második nekifutásra is búcsúzott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Román Kupa küzdelmeitől, miután szerda este vereséget szenvedett a CSM Târgoviște együttestől.

Nem jutott be a Román Kupa legjobb négy csapata közé a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata, mivel szerda este tizenkét pontos vereséget szenvedett el a CSM Târgoviște együttesétől. Sepsiszentgyörgyön.

A háromszéki településen zajló nyolcasdöntő (Final 8) felvezető mérkőzésének a rajtját alaposan elaludta a szatmári együttes. Igaz, az ellenfél sem kezdett kőkeményen, viszont ők 3 és fél perc után már 6–0-ra vezettek. Ekkor jött ugyanis az első VSK-találat, majd Orosz Andreea triplája után, a 6. percben csak egy pont maradt a szatmári hátrányból (8–7). Másfél perccel az első negyed vége előtt Chastity Reed pontjaival már a VSK vezetett (13–14), és bár a pihenőig ismét fordul az állás (17–15), az amerikai idegenlégiós visszabillentette a mérleg nyelvét a szatmári oldalra (21–22, 12. perc). Matea Tavic és Flavia Ferenczi duplái után a 14. percben 23–28-as állást mutatott az eredményjelző, és már arra mertünk gondolni, hogy végre sikerül megfogni a Târgoviștét. De remények hamar szertefoszlottak, ugyanis Prorche Cherrelle Poole távoli találata után a 18. percben 32–28-ra fordult az eredmény. Orosz Andi triplával válaszolt az ellenfél pontjaira, majd Kristina Baltic zárta az első félidőt, amivel a VSK ki tudott egyenlíteni (34–34). Viszont a Ferenczi megsérült és már nem tudta vállalni a további játékot, és ez sokat nyomott a csapat további teljesítményén.

Az első húsz perc összképét tekintve, elmondható, hogy érvényesült a papírforma, hiszen a két együttes összecsapása szoros, fordulatos meccset hozott. Viszont a második felvonás már nem erről szólt. Laza Enikő pontjaival ugyanis a 21. percben vezetett utoljára a VSK (37–40), a Târgoviște ugyanis egy 6–0 sorozattal két perc alatt fordított (43–40) és innen már nem is engedte ki az előny a kezéből. Jose Araujo vezetőedző időkérésekkel akarta megtörni az ellenfél lendületét, illetve próbált korrigálni a tanítványai játékán, de sikertelenül. Eladott labdák, pontatlan dobások jellemezték a VSK teljesítményét, így az ellenfél a 53–45-ös állásról várhatta az utolsó tíz percet. A szatmáriak zavart játékát jól ábrázolta, hogy a negyedik negyed első támadását be sem tudták fejezni a 24 másodperces idő lejárta miatt. Azonban Elena Dincă betalált, így máris tízzel vezetett a Târgoviște (55–45). A 34. percben tizenhárom pont volt a két csapat között (60–47), és bár három perccel a vége előtt a VSK még felzárkózott hatra (62–56), a meccs végét jobban bírta az ellenfél, így a 10–4-es sorozattal 72–60-as állásnál ért véget a találkozó.

A VSK egyébként szerencsés vesztes, vagyis „lucky loser” státusban érkezett a kupasorozat nyolcasdöntőjére, ugyanis a selejtezőben a Brassói Olimpia elleni párharcban alulmaradt. Viszont az oda-visszavágó mérkőzések eredményeinek különbségét tekintve a VSK rendelkezett a legjobb mutatóval, így meghívást kapott a Final 8-ra. Így elmondható, hogy a szatmári alakulat kétszer is kiesett a Román Kupából. Viszont ami ennél is aggasztóbb: most az a csapat győzte le a VSK-t, amelyiket eddig még soha nem sikerült megverni. Így a Târgoviște–Szatmár párharcok összesített mérlege 30–0...

„Az eredmény magáért beszél, nincs sok hozzáfűzni való ehhez a mérkőzéshez — nyilatkozta a totalbaschet.ro hírportálnak Oláh Andi. — Hittünk abban, hogy ma tudunk győzni, gondoltuk, hogy most jobbak vagyunk a Târoviștéval szemben. Az a csöpp remény is elszállt, amikor megsérült Flavia és már nem tudta folytatni a meccset. Elfáradtunk a végére, nem voltak cserelehetőségek és a sok pontatlan dobás is rányomta a bélyegét a teljesítményünkre” — összegezte a csapatkapitány, aki Laza Enikővel és Matea Taviccsal vasárnap pálya fog lépni az All Star Game-en.

Női kosárlabda, Román Kupa, negyeddöntő

CSM Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 72–60 (17:15, 17:19, 19:11, 19:15).

Târgoviște (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Cosby (0/0/2), Green (12/6/3), Chivu (2/0/0), Toma (10/9/3), Virjoghe, Fodor (4/0/0), Dincă (9/2/1), Coker (16/10/2), Poole (19/3/1). Vezetőedző: Cătălin Tănase.

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (11/10/7), Oláh (11/1/0), Szmutku (0/1/1), Ferenczi (2/1/1), Laza (4/2/3), Baltic (9/12/0), Batey (13/2/0), Tavic (10/1/6).